Strýcová hodně běhá, Sestini Hlaváčková je šéf. Do Turnaje mistryň tenistky vstupují jako Angry Birds

Sportovní fanoušci už se mohli setkat s různými přezdívkami pro názvy týmů - třeba Maki a Kiki se říkalo beachvolejbalistkám Slukové a Kolocové, tenistky Lucie Šafářová a Bethanie Matteková Sandsová se zase pojmenovaly Bucie. Většinou jde o zkratky nebo o spojení části křestních jmen a jiné to není ani v případě deblového páru Angry Birds, který se představí na Turnaji mistryň v Singapuru.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová vzala za svou postavu Chucka, který hodně běhá, Andrea Hlaváčková je zase v týmu šéf Red | Foto: Jaroslav Plašil

„Je to přezdívka, kterou nám dal můj trenér. Že jsme nabité, plné energie a někdy až nepříjemné na soupeřky,“ vysvětluje Radiožurnálu Andrea Sestini Hlaváčková. Angry Birds jsou populární pestře barevní ptáci z mobilních a počítačových her, nově se tak říká i českému tenisovému páru.  

Kvitová ani Plíšková nezvládly na Turnaji mistryň třísetové bitvy, postoupit už může jen jedna

Číst článek

„Angry začíná na A jako Andrea Birds na B jako Bára. Z toho to vzniklo a docela se to ujalo,“ dodala Andrea Hlaváčková.

Tým má své zavedené heslo a také trička s potisky postav, které vystihují vlastnosti tenistek nebo lidí z okolí hráček, tak jak to vymyslel trenér Barbory Strýcové David Kotyza.

„Vymyslel, že bychom měli udělat nějaký potisk, a já jsem určila charaktery těch ptáčků. Já mám Chucka, protože hodně běhá. Red je vedoucí, takže je to Andy,“ prozradila Barbora Strýcová, která si myslí, že může být pro fanoušky doma i ve světě lepší, když má tým nějaký zavedený název.

V tenisovém prostředí je známá česko-americká sestava Bucie, jde o spojení křestních jmen Bethanie Mattekové Sandsové a Lucie Šafářové, teď je tady nová značka Angry Birds.

„Týmy už vás nenazývají Andy a Bára, takže je to pro ně možná jednoduché,“ řekla Barbora Strýcová. Na sobě v tu chvíli neměla tričko s postavou ptáka z videoher, ale slavnostní šaty tematicky sladěné s modelem spoluhráčky Andrey Sestiny Hlaváčkové.

Kdo prohraje, okamžitě končí

Je na svém prvním Turnaji mistryň a poznává různé společenské akce spojené s účastí na závěrečném podniku pro osm nejlepších tenistek či deblových párů sezóny. Jen ji mrzí, že to může být pro někoho velmi krátký pobyt. Čtyřhra se na rozdíl od singlu nehraje ve skupinách, ale vyřazovacím systémem, takže kdo prohraje, okamžitě končí.

„Přijde mi to zvláštní až hloupé. Letět sem na jediný zápas je divné. Doufám, že to nebude náš případ,“ věří Barbora Strýcová.

Deblistky rozehrají svůj Turnaj mistryň ve čtvrtek ráno a jako první právě Strýcová a Sestini Hlaváčková, které se utkají se slovinsko-španělskou dvojicí Klepačová, Martínezová.

O postup do semifinále si později zahrají i světové jedničky Krejčíková, Siniaková s česko-americkým párem Peschkeová, Melicharová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme