Tenisová legenda Becker: Mladí nemají správný přístup, problém je v hlavách

Bývalý německý tenista Boris Becker kritizoval generaci mladých hráčů za to, že nedokážou narušit dominanci „velké trojky“ třicátníků Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviće. Podle šestinásobného grandslamového šampiona je problém v hlavě, mladí podle něj nemají správný přístup.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý německý tenista a šestinásobný grandslamový šampion Boris Becker | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Federer (37 let), Nadal (33) a Djoković (32) ovládli posledních deset grandslamů. Naposledy v neděli španělský antukový specialista Nadal porazil ve finále Roland Garros pětadvacetiletého Rakušana Dominica Thiema.

Hodinky od Djokoviče i cena za US Open 1989. Trofeje bývalého tenisty Beckera půjdou do dražby

Číst článek

„Právě jsem četl statistiku, že žádný z aktivních hráčů mladších 28 let mimo velkou trojku, s výjimkou Thiema a Milose Raonice, nebyl v grandslamovém finále,“ řekl jednapadesátiletý Becker, jenž mimo jiné pracuje jako expert pro televizní stanici Eurosport.

Dalšími grandslamovými finalisty v posledních třech letech byli Juan Martín del Potro, Kevin Anderson, Marin Čilić a Stanislas Wawrinka – všichni třicátníci.

Boris Becker chtěl uniknout osobnímu bankrotu přes diplomatický pas, ten je ale prý falešný

Číst článek

„To není moc dobrá vizitka pro hráče pod 28 let. A neberu ty řeči, že ti ostatní jsou příliš dobří. Měli bychom se spíš zabývat kvalitou a přístupem hráčů mladších 28 let, protože tohle přece nedává smysl,“ poukázal na neschopnost mladé generace sesadit z trůnu dlouholeté dominátory bývalý hvězdný teenager, který vyhrál Wimbledon už v 17 letech.

„Mám velký respekt k Rogerovi, Rafovi a Novakovi, ale mladí hráči by se měli ukázat. Samozřejmě, jednou už budou (velká trojka) příliš staří, ale člověk chce vidět předání pochodně v době, kdy jsou na vrcholu. Chceme vidět, jak je Stefanos (Tsitsipas) a Dominic porážejí, když jsou stále ještě velmi dobří,“ jmenoval Becker dva zástupce mladé generace.

„Je to určitá mentalita, kterou ti mladí nemají a ty tři hvězdy ano. Není to o forhendech, o kondici. Je to o přístupu, o nastavení mysli, které rozhodují o vítězstvích a porážkách,“ dodal Becker.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme