Berdych porazil Zvereva 7:5 a 6:3 a v Rotterdamu postoupil do druhého kola

Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Rotterdamu do druhého kola. Šestý nasazený hráč, jenž v Nizozemsku obhajuje loňskou semifinálovou účast, porazil po rozpačitém úvodu Němce Mischu Zvereva za hodinu a 13 minut 7:5, 6:3.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na Rogera Federera znovu nestačil

Tomáš Berdych | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Dvaatřicetiletý Berdych musel hned v úvodní hře odvracet čtyři brejkboly, při svém druhém gamu na podání už ale soupeři neodolal a brzy prohrával 1:3.

Rekordní fedcupová návštěva to nebyla, skvělá atmosféra ano. 'O2 arena si zaslouží zaplnit,' říká Kvitová

Teprve pak se hra vyrovnala a vítěz turnaje z roku 2014 první set ještě zachránil.

V desáté hře vyrovnal na 5:5 a při soupeřově podání pak proměnil i první setbol.

Druhý set rozhodl čtvrtý game, v němž si Berdych vypracoval jediné brejkboly v této sadě a třetí z nich proměnil.

Sám o dva roky mladšímu Zverevovi žádnou šanci nenabídl, při svém servisu ztratil ve druhém setu jen čtyři fiftýny.