Berdych se mohl opřít hlavně o servis. V pětisetové bitvě ve Wimbledonu ještě nikdy neprohrál

Tenista Tomáš Berdych je mezi osmi nejlepšími hráči ve Wimbledonu. Český hráč se mezi ně dostal po výhře nad Rakušanem Thiemem. Patnáctý hráč světového žebříčku ve Wimbledonu ještě nikdy neprohrál pětisetový zápas a nejen o tom si s ním po vítězství povídal reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych se raduje z postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. | Zdroj: Reuters

Tomáši, jak je dobré si připomenout, že v pěti setech vás tady nedostanou?
Je to hezké. A ještě se to tak hodí. Dneska ráno jsem měl myšlenku, že by to mohlo být dobré. Nevím, proč mi tam vyskočilo, že by to mohlo být pět setů. Martin (trenér pozn. red.) si pak ze mě dělal srandu, že jsem mu ten čtvrtý set kvůli tomu nechal, abych si splnil pocit. Jsem rád, že se to takhle povedlo a že je to další vítězný pětiseťák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych po postupu do čtvrtfinále

Čtvrtý set byl takový paradox, protože jste zkazil tři, čtyři první servisy, a přesto jste set ztratil...
Asi tak. V tom je tenis hezký, že člověk může hrát sebelíp a pak se sejdou dva, tři balony a bohužel s tím nic neudělá. Myslím si ale, že jsem to měl celý zápas pod kontrolou. Měl jsem šance, jak ve druhém, tak i ve čtvrtém setu, které jsem oba prohrál. Důležité je, že se mi to takhle podařilo v pěti setech.

Váš nový trenér Martin Štěpánek říkal, že stačí přidat dva tři detaily k tomu, co máte, a zápas může směrovat úplně jinam. Co myslíte, že vám pomohlo v tomto duelu?
Dneska to bylo hlavně o podání, které bylo skvělé od začátku do konce, a to byl určitě velký faktor, který mi pomohl přenést se přes celé utkání a dostat soupeře do úzkých skoro za každé situace. Pak je s tím spojených pár bodů, které si člověk může dovolit zahrát jinak, může si dovolit zariskovat, jít na síť, ale musí to být vždycky podložené něčím, v čem má silnou oporu. Dneska to byl určitě servis.

Z čeho teď vyplývá sebejistota, kterou na kurtu máte?
Šlehnutím proutku to nevzniká, ale je za tím spousta práce, kterou se snažím dennodenně dělat. Jsou to drobné věci, které člověk skládá. Ať už je to po mentální, rehabilitační nebo tréninkové stránce, prostě všechno dohromady i jídlo. Jsou to věci, které jsou jedna velká skládačka, a člověk je musí dát dohromady. Pak na kurtu může cítit takhle. Nejdůležitější je věřit hlavně sám sobě a nehledat v tom nic kolem. 

Jaroslav Plašil, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme