Berdych si zahraje v týmu s Federerem i Nadalem. Björn Borg ho nominoval na Laver Cup

Tenisoví fanoušci z Česka uvidí na premiérovém Laver Cupu v Praze i domácího hráče. Vedle hlavních tváří nové soutěže Federera a Nadala si v týmu Evropy zahraje od 22. do 24. září také Tomáš Berdych.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer a Tomáš Berdych si zahráli tenis na lodi pod Karlovým mostem | Foto: Jaroslav Plašil

Když Tomáš Berdych na jaře provázel jednoho z hrajících ambasadorů akce Rogera Federera po Praze, přiznal, že by měl velký zájem Laver Cup v Česku hrát. Teď to má potvrzené. Od kapitána evropského týmu Björna Borga dostal volnou kartu a bude v sestavě, vedle Švýcara, Španěla Rafaela Nadala, Rakušana Dominika Thiema a Chorvata Marina Čiliće.

Tenista Nadal po třech letech světovou jedničkou. Pomohlo mu Federerovo zranění

Číst článek

„Bude to jeden z velkých bodů, na které si člověk v kariéře vzpomene. Být součástí ještě když je první ročník v Praze, na to se určitě moc těším,“ telefonoval ze Spojených států Tomáš Berdych.

Že by jako domácí hráč širší světové špičky mohl volnou kartu dostat, tušil už delší dobu, už na jaře v Praze si představoval, jaké by to bylo zahrát si v jednom týmu s těmi nejlepšími tenisty posledních patnácti let Švýcarem Federerem a Španělem Nadalem.

„Je to obrovská motivace. Něco jiného a nového, co jsem ještě nezažil. Když můžu dělat to, co mě strašně bavit a mám možnost být v týmu s těmi nejlepšími, je pro mě obrovská motivace to zažít,“ řekl Berdych Radiožurnálu v době, kdy ještě neměl svou účast v týmu podloženou výkony.

Každá tradice musí nějak začít

Tehdy toužil po tom, aby si nominaci zasloužil i výborným výsledkem na velkém turnaji, což se mu splnilo nedávno ve Wimbledonu díky uhranému semifinále. „Je to cennější, když má člověk za sebou dobrý výsledek,“ přiznal. Na aktuálním turnaji v Cincinnati ale vypadl v prvním kole, když od Juana Martna Del Potra dostal ve třetím setu kanára.

Na Laver Cupu v Praze se vůbec poprvé v historii utkají po vzoru golfu týmy Evropy a světa. A půjde o normální soutěžení, žádnou exhibici, což podle českého tenisty právě velká jména v sestavách zaručují.

„Když se člověk podívá, co to dělá u hráčů při golfu… A každá tradice musí nějak začít,“ dodává Tomáš Berdych.

Kapitán Evropy Björn Borg má volné už jen jedno místo v sestavě, vůdce světového týmu  John McEnroe zatím oznámil základní čtyřčlennou nominaci s Kanaďanem Milošem Raonićem, Američany Johnem Isnerem, Samem Querreym a Jackem Sockem, dvě zbylá jména ještě zveřejní v nejbližších týdnech.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme