Berdycha čeká semifinále proti Federerovi. I kamarádi si občas berou hračky

Nejlepší tenista profesionální éry, pětatřicetiletý Roger Federer bude odpoledne soupeřem o čtyři roky mladšího Tomáše Berdycha v semifinále Wimbledonu. Oba hráči se na turnajích potkávají už dlouho a v posledních letech se stihli i dost skamarádit.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenisová jednička Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Roger Federer mluvil před semifinálovým zápasem o Tomáši Berdychovi či Berdyčovi, jak běžně českému tenistovi zahraniční hráči říkají, jako o kamarádovi. Ano, a také Tomáš Berdych přiznává, že má teď ke Švýcarovi přece jen o něco blíž než dřív. Například při propagaci Laver Cupu mu v Praze na jaře dělal průvodce, pinkali si spolu na lodi.

Přehrát

00:00 / 00:00

I kamarádi si občas berou hračky

„Teď bych řekl, že k sobě máme asi lehce blíž, ale pořád s maximálním respektem jeden k druhému,“ připomíná Tomáš Berdych, ostatně i nový trenér českého tenisty Martin Štěpánek Federera i jeho slovenskou ženu Mirku celkem dobře poznal.

„Hrál jsem s ní první ligu jak na Spartě, tak na Štvanici. Můj táta s ní chvíli trénoval, jenom jako výpomoc v Praze, znali jsme se dobře. Pak jsme se někde potkali s Rogerem, pokecali jsme si. On je hrozně uvolněný člověk, takže s ním není problém,“ řekl pro Radiožurnál.

A jestli ano, tak půjde nejspíš o ryze sportovní problémy, jak už to i mezi kamarády, kteří mají podobný cíl, bývá.

„Když jsem Rogera teď viděl, bavili jsme se v šatně, tak on je v obrovské pohodě. Přijde mi, jak kdyby omládl o deset let. Ale fakt je ten, že Tomáš má své kvality a tihle borci, když hrají mezi sebou, tak samozřejmě se snaží tomu druhému, jak se říká, sebrat hračky. Vezme mu tu jeho zbraň, tlak. Může se stát, že do toho Roger bude chodit a nebude dávat Tomášovi čas, ale my to moc dobře víme a měl by na to být Tomáš připravený. Na druhou stranu je to otázka momentu v zápase, jak se kdo cítí, co se povede. Ze začátku to bude nervózní z obou stran, záleží, kdo to chytne dřív za správný konec,“ odhaduje trenér Martin Štěpánek.

Jaroslav Plašil, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme