Klíč od města i pojmenovaná ulice. Vítězku US Open Andreescuovou ocenili v rodném Mississaugu

Týden po senzačním triumfu na US Open si Kanaďanka Bianca Andreescuová užila slavnostní přivítání v rodném městě Mississauga. Za aplausu tisícovek fanoušků devatenáctiletá tenistka převzala od starostky Bonnie Crombieové symbolický klíč od města a také se dozvěděla, že po ní byla pojmenována ulice.

Mississauga (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senzační vítězku US Open Kanaďanku Biancu Andreescuovou (vlevo) ocenili v jejím rodném městě Mississauga a pojmenovali po ní ulici | Foto: Moe Doiron | Zdroj: Reuters

Andreescuová se v New Yorku stala první kanadskou grandslamovou vítězkou. Dcera rumunských rodičů se nezalekla ani ve finále americké hvězdy Sereny Williamsové a v neděli si v Mississauze na předměstí Toronta životní úspěch znovu vychutnala.

Sereně Williamsové rekordní titul znovu unikl, ve finále US Open nestačila na Andreescuovou

Číst článek

„Je to jednoduše šílené. Za vším je moře těžké práce, potu a taky vzestupů a pádů,“ řekla kanadská hrdinka. Sezonu Andreescuová začala jako 152. hráčka světového žebříčku a o osm měsíců později se stala královnou grandslamu ve Flushing Meadows.

Její vůli, píli i nadání ocenil také kanadský premiér Justin Trudeau. „Je inspirací pro všechny Kanaďany rozličného věku. Ale mám-li být upřímný, hlavně pro mladé lidi, protože těm ukázala, že mohou dosáhnout všeho,“ řekl na slavnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme