Čekala jsem nějakou zápletku, ale nepřišla, usmívala se po hladké fedcupové výhře Kvitová

České tenistky vedou v semifinále Fed Cupu ve Stuttgartu nad Německem 2:0. První bod vybojovala Petra Kvitová, která porazila domácí jedničku Görgesovou 6:3 a 6:2 a vyhrála už desáté z deseti zahajovacích utkání týmové soutěže.

Rozhovor Stuttgart Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová může být spokojená | Zdroj: AP/ČTK

Na některé věci se člověk v životě může spolehnout. Jako například na to, že Petra Kvitová vyhraje úvodní zápas Fed Cupu. Docela slušná bilance, co říkáte?
Je to hezké, a kdyby se na to dalo vždycky stoprocentně spolehnout, tak bych to taky brala. Samozřejmě to skóre je moc hezké, jsem na to pyšná a překvapilo mě to. Asi bych měla začínat vždycky.

Německo - Česko 0:2. Kvitová i Plíšková smetly své soupeřky ve dvou setech

Číst článek

Váš výkon byl parádní. Jste na něj pyšná?
Jsem pyšná, ale také v rozpacích. Přišlo mi totiž, že začátek zápasu zvládla trochu lépe soupeřka, dobře servírovala a já jsem nemohla trefit return do kurtu, ztratila jsem si podání a pořád jsem se do toho snažila vrátit.

Byly tam gemy, kdy to bylo natěsno, ale pak jsem převzala iniciativu, když jsem ji za stavu 4:3 vzala podání a od té doby jsem byla na takové dobré pohodlné cestě. Přišlo mi, že začala kazit, nedávala tolik returnů a prvních servisů, takže jsem měla příležitost a tak to pokračovalo dál. Čekala jsem nějakou zápletku, nějaký boj, ale nepřišel… nevadí.

'Bude to nálož.' Grandslamové vítězky jsou ve Fed Cupu proti Němkám dvojkami, jde o finále v Praze

Číst článek

Kapitán Petr Pála říkal, že není důležité, jak se budete před zápasem cítit. Důležité bude, jak se budete cítit v zápase. Vy sama jste říkala, že antuka tu klouže... Jste evidentně zápasový typ?
Já myslím, že je to ta lepší varianta, jsem za to ráda. Přeci jen když vím, že v tréninku nehraju moc dobře, tak je to sice psychicky trochu těžké.

Zase ale vím, že v zápase je to jiné a většinou hraju na zápase lépe. Včera (v pátek) na tréninku jsem se cítila lépe, na tu antuku si postupně zvykám.

Hraje se v parádní atmosféře, ale poměrně překvapivě ji tvoří i velká část českých fanoušků. V hledišti je to skoro půl na půl. Byla jste tím mile překvapena?
Byla jsem velice mile překvapena. Fanoušci, kteří sem přijeli, mě osobně moc mile potěšili. Byli hodně slyšet a i díky nim byla atmosféra taková, jaká byla. Když jsme šly s holkama na kurt, tak jsme čekaly, že to bude peklo, ale musím říct, že v Praze je to větší peklo.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme