‚Vynikající výkon, zvítězila zkušenost.‘ Kapitán českých tenistů Navrátil po postupu chválou nešetřil

Čeští tenisté vyhráli daviscupovou kvalifikaci v Portugalsku 3:1 na zápasy a zahrají si podzimní finálovou fázi slavné týmové soutěže. Rozhodující bod přidal Jiří Lehečka, který domácího Joaa Souzu porazil 6:4 a 6:1.

Portugalsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Navrátil

Jaroslav Navrátil | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČTK

Po dvou letech se vrací mezi elitu. Čeští tenisté si v kvalifikaci Davis Cupu v Portugalsku vybojovali postup do finálové fáze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak hodnotí čeští tenisté úspěch v kvalifikaci na finále Davis Cupu

„Cítím se skvěle, hlavně proto, že se nám to jako týmu povedlo a že jsem mohl přispět ke dvěma bodům. Myslím, že se nám podařilo se jako týmu semknout a předvést co nejlepší tenis,“ pochvaloval si pro Radiožurnál Sport Jiří Lehečka, který povzbuzen účastí ve čtvrtfinále dvouhry Australian Open zařídil dva body českého týmu. Zároveň ale se sebereflexí dodává:

„Určitě je potřeba zapracovat na všem, protože mým cílem je zlepšovat, posouvat svoji hru, hrát ty největší turnaje a mít podobných úspěchů jako na Australian Open více. Rozhodně bude potřeba zapracovat na všem o trochu víc, abych hru vyšperkoval k dokonalosti,“ říká autor dvou českých bodů Jiří Lehečka, ten zbývající přidal rovněž v singlu Tomáš Macháč.

Spokojený kapitán

Kapitán Jaroslav Navrátil tak po postupu do finálové fáze Davis Cupu zářil spokojeností.

„Předvedli opravdu vynikající výkon. Určitě jsme nebyli favorité. Zvítězila zkušenost a výsledky Jirky z poslední doby, které pomohly k tomu, že vyhrál dva zápasy velice lehce. Tomáš porazil první den nebezpečného Souzu, který je velice kvalitním hráčem. Za to jsem nesmírně rád.“

Vyprávěl po závěrečném zápase v Portugalsku Navrátil, který doufá, že s Lehečkou, Macháčem a spol. může navázat na úspěchy z dob, kdy Česko táhli Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. 

„Máme před sebou půl roku a bylo by dobré, kdyby se dařilo i Víťovi Kopřivovi, Daliborovi Svrčinovi, Adamovi Pavláskovi, abychom se za půl roku sešli a řekli jsme si, že se nejedeme do finále účastnit, ale udělat tam úspěch,“ říká odhodlaně český kapitán.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme