'Chlapi mají jiné nároky, Rennae je pohodová.' Plíšková na Masters připraví australská trenérka

Tenistka Karolína Plíšková začala s přípravou na Turnaj mistryň v Singapuru. Zatím trénuje v Praze, i když dnes odpoledne vyměnila raketu a sportovní body za šaty a obuv s hodně vysokými podpatky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Karolína Plíšková se stala tváří známé hodinářské značky, kterou už reprezentovali třeba legendární fotbalista Pelé nebo trenér Mourinho, sama si vybrala spíš sportovnější model, i když při zápasech hodinky z ruky sundavá.

Ale přesnost má ráda. „Já jsem na čas blázen, takže všude musím být když ne na čas, tak většinou dopředu,“ přiznává Radiožurnálu.

Lucie Šafářová ukončila sezonu, trápí ji zánět šlachy v zápěstí

Číst článek

Právě přesnost a spolehlivost se v posledních týdnech trochu vytratily ze hry české tenisové jedničky a byl to i jeden z důvodů, proč se Karolína Plíšková rozhodla k trenérské změně. Vůbec poprvé v dospělém věku posílila svůj realizační tým o ženu. Konkrétně o Australanku Rennae Stubbsovou.

„Ženská vidí věci jako ženská, chlapi občas mají jiné nároky. Ona je taková pohodová, takže myslím, že by to mohlo klapat,“ usmívá se Karolína Plíšková.

„Potkaly jsme se na turnajích, ona pracuje pro televizi ESPN, komentuje a rozhovory na kurtu. Znám ji velmi dobře a dlouho, občas jsme řešily moje zápasy, které viděla. Podle mě to byla nejlepší varianta, co jsem mohla na Singapur vybrat,“ vysvětluje.

'Může se stát, že vyhraju a nechám si ji'

S Australankou Stubbsovou se Karolína Plíšková sejde poprvé v Singapuru týden před začátkem Turnaje mistryň.  A půjde zatím jen o krátkodobou spolupráci. Trenéra na novou sezonu současná světová trojka hledá, v zákulisí se mluví o Tomáši Krupovi, ale dohodnuto zatím nic není.

Ostatně v případě velkého úspěchu na Turnaji mistryň není vyloučené, že bude česko-australská spolupráce pokračovat. „Zatím nemám v plánu dlouhodobější spolupráci. Ona ví, že je to jen na týden před Singapurem a Singapur. Ale může se stát, že vyhraju a nechám si ji.“

„Je těžké najít člověka, který by mi ve všem úplně sedl. Takového člověka už asi ani najít nechci, protože je to nemožné. Potřebuju k němu mít nějaký respekt a musíme si sednout i lidsky mimo tenis,“ přiznává Karolína Plíšková, která v pondělí odletí na Turnaj mistryň.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme