Zničení rakety, výměna trička ani slzy nepomohly. Djokovićovi unikl sen o kalendářním Grand Slamu

Australan Rod Laver je stále posledním mužem, který dokázal vyhrát všechny čtyři grandslamové turnaje v jednom roce. Srbský tenista Novak Djoković 52 let starý úspěch nezopakoval. Ve finále US Open v New Yorku podlehl nečekaně hladce Daniilu Medveděvovi z Ruska třikrát 4:6.

Od zpravodaje z místa New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný Novak Djoković | Zdroj: Reuters

Právě slavný Rod Laver seděl v hledišti, podobně jako další bývalé hvězdy, Ruska Maria Šarapovová nebo Belgičanka Kim Clijstersová. K tomu i spousta fanoušků se srbskými vlajkami a povzbudivými vzkazy. Všichni v očekávání výjimečné události.

Přehrát

00:00 / 00:00

Srbský tenista Novak Djoković zažil velké zklamání, ve finále US Open v New Yorku podlehl Daniilu Medveděvovi a nevyužil výjimečnou šanci získat všechny čtyři grandslamové tituly v kalendářním roce

Jenže Daniil Medveděv neměl pro příznivce mimořádného úspěchu pochopení.

I přes místy i silnou nepřízeň publika napodruhé dopodával utkání do vítězného konce a při slavnostním ceremoniálu se ještě fanouškům už jako nový grandslamový šampion omlouval.

Jim i svému soupeři, protože věděl, o co všechno Djokoviće připravil. V projevu na kurtu také prozradil, co prý ještě nikdy před tím nikomu neřekl, že je pro něj srbský tenista největším hráčem historie.

Říká se to často, v tenisu z velké části rozhoduje hlava, a občas to nechtěně ukážou i Ti nejlepší. Djokovice je mi líto. Fandil jsem mu, aby dokázal výjimečnou věc. Paradoxně selhal, když jeho podpora z publika dosáhla nezdravé meze. Ale všechna čest vítězi, Medvedev výtečný.

00:37 – 13. 09. 2021

15

Djoković mohl být ještě o něco výjimečnější, ale ve finálovém zápase nenašel nic, co by na výtečně servírujícího, trpělivého a ve správný okamžik odvážně hrajícího soupeře platilo.

Djoković kalendářní Grand Slam nezískal. US Open poprvé ovládl Rus Medveděv

Číst článek

Sám viditelně bojoval s nervozitou a ani zničení rakety nebo výměna barvy trička mu nepomohly zbavit se napětí, pod kterým od začátku hrál.

Před závěrečným gamem na lavičce plakal do ručníku a slzy v očích měl ještě při posledních výměnách. To už tušil, že mu definitivně utekl sen zapsat se do historie jako tenista, který získá všechny čtyři grandslamové turnaje v jednom kalendářním roce. V projevu na kurtu pak poděloval fanouškům, vzkázal jim, že i když nevyhrál, díky nim se mohl cítit nejšťastnější v životě.

Djoković zůstane i přes porážku bezpečně v čele světového žebříčku před svým newyorským přemožitelem, má stále 20 grandslamových titulů z mužské dvouhry stejně jako Švýcar Roger Federer a Španěl Rafael Nadal, kteří na US Open ze zdravotních důvodů nestartovali.

100%, the picture in the year in tennis : Djokovic crying during the #USOpen final, some minutes before losing it. Heartbreaking. #NoleFam

00:49 – 13. 09. 2021

131 1176

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme