'Dělám věci správně a cítím se dobře,' říká Tomáš Berdych. Vyhrává také díky většímu sebevědomí

Nejlepší grandslam sezóny prožívá český tenista v All England Clubu. Po pětisetové bitvě s Dominikem Thiemem postoupil do čtvrtfinále. Na kurtu se podle svých slov cítí čím dál lépe a pomáhá mu hlavně větší sebevědomí.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych po vítězství nad Dominicem Thiemem | Zdroj: Reuters

Byl to jen takový detail, jeden z mnoha míčů, jenže právě ten dobře ukázal, v jakém rozpoložení se teď český tenista ve Wimbledonu nachází. Při náběhu na síť dostal balonek pod nohy, v hodně těžké pozici jen nastavil raketu pod správným úhlem a pak jen sledoval marnou snahu soupeře doběhnout k síti včas.

Být to ještě pár týdnů či měsíců zpátky, dost pravděpodobně by se k takovému akrobatickému zákroku ani neodhodlal.

„Pak i takové míče přijdou o to snáz než normálně, kdy si člověk nevěří. To sebevědomí tam není," řekl Radiožurnálu Tomáš Berdych.

Berdych se mohl opřít hlavně o servis. V pětisetové bitvě ve Wimbledonu ještě nikdy neprohrál

Číst článek

Ten takto vyrostl, hned na prvním grandslamovém turnaji poté, co vyměnil trenéry.

„V očích má teď neskutečný drive. Ta chuť je tam obrovská," myslí si Martin Štěpánek, který teď trénuje Berdycha místo Gorana Ivaniševiće.

„Tomáš má obrovskou disciplínu. Já jsem neviděl většího profesionála v Čechách, abych řekl pravdu, už hodně dlouho. Nakonec se snažil sám se sebou něco udělat, jestli se něco nezmění, když angažuje nějakého super kouče. On to ale vůbec nepotřeboval. Potřebuje jenom, aby mu někdo věřil v to, co dělá a ještě k tomu samozřejmě výsledky," ví o svém svěřenci Štěpánek.

„Lidi mu říkali, že nechápou, proč nemá super kouče, tak to zkusil a zjistil, že nepotřebuje. Člověk, který jde na zápas a nechá tam všechno, to je Tomáš," popisuje českého hráče jeho trenér.

„Hlavně je to podpořené tím, že dělám ty věci správně a cítím se dobře," dodává tenista.

A Berdych věří, že to bude platit i v dalším zápase. Proti Srbovi Djokovićovi, který bude, pokud v odloženém duelu zdolá Francouze Manarina, čtvrtfinálovým soupeřem českého tenisty.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme