Djoković dotáhl vznik nové hráčské asociace. ‚Měli bychom být jednotní,‘ namítají Federer s Nadalem

Tenisové hvězdy Roger Federer a Rafael Nadal nesouhlasí se vznikem nové hráčské asociace, kterou založila světová jednička Novak Djokovič. Podle nich by měli tenisté v době ovlivněné pandemií koronaviru držet spíš pospolu než být rozdělení.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal (vlevo) a Roger Federer. | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Djokovič v neděli oznámil založení nové organizace Professional Tennis Players Association (PTPA). Odstoupil kvůli tomu i z hráčské rady ATP a stejně učinil i Kanaďan Vasek Pospisil, který uvedl, že v současnosti není možné z pozice člena rady vést potřebné změny.

Djoković rezignoval na pozici předsedy rady hráčů ATP. S Pospisilem zakládají novou organizaci

Číst článek

Djokovič s Pospisilem o založení PTPA informovali v e-mailu, ve kterém uvedli, že jejich cílem není nahradit současnou vedoucí organizaci ATP. Chtějí především poskytnout hráčům nezávislou samosprávu, která bude přímo reagovat na jejich potřeby a starosti. „Nevyzýváme k bojkotům ani nezakládáme novou soutěžní tour,“ řekl Djokovič.

Se světovou jedničkou však nesouhlasí Nadal s Federerem. „Žijeme v komplikované a náročné době, proto si myslím, že bychom měli být jednotní, a ne rozdělení,“ napsal Nadal na twitteru. „Žijeme v nejistých a náročných časech, proto jsem přesvědčený, že jako hráči i jako sport bychom měli být jednotní. To je nejlepší cesta vpřed,“ přidal Federer.

„Samozřejmě že bych chtěl, aby nás Roger a Rafa podpořili. Chtěl bych, aby nás podpořili všichni hráči. Ale chápu je,“ uvedl Djokovič. „Naprosto chápu, že někteří hráči mají jiný názor a myslí si, že teď není pro změnu ten správný čas,“ dodal srbský tenista.

Nápad založit hráčské odbory se nelíbí ani Andymu Murraymu. Bývalý první hráč světa by dal novému vedení ATP, kterou od ledna vede někdejší hráč Andrea Gaudenzi, víc času na práci. Navíc se mu nelíbí, že PTPA má reprezentovat jen muže. „Společná organizace by měla mnohem větší váhu,“ citovala Murrayho agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme