Hudba, pokřik i rýmovačky. Bojovnou náladu tenistkám ve Fed Cupu dodává servisman i kapitán Pála

České tenistky vedou po prvním dni fedcupové baráže nad Kanadou a už v první nedělní dvouhře mohou rozhodnout o celkovém vítězství. Vděčí za to svým výkonům a možná také bojovné náladě, o kterou se i v Prostějově celý realizační tým stará.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Petr Pála mluví s tenistkou Markétou Vondroušovou během baráže Fed Cupu | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Teď po zápasech, kdy je v ten den dohráno, už hudba v šatně českého týmu rozhodně nezní tak hlasitě. A také je jiná, trochu pomalejší. S rockovým playlistem, který sestavuje servisman Richard Šodek pro nástupy na kurt, se to nedá srovnat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Pála dělá kapitána fedcupového týmu už jedenáct let, ale jedna věc je pro něj stále těžší. Jaká? To si poslechněte v reportáži Jaroslava Plašila

„Je to hodně hlasitá zvláštní hudba. Neposlouchám úplně takovou hudbu, ale je to super. Je to takové hecující, je to sranda a myslím, že to uvolní před zápasem a dostane trochu do pohody,“ přiznává Radiožurnálu Karolína Muchová, která týmové rituály poznává poprvé.

„Jenom vím, že když se řekne ‚1, 2, 3‘, tak já řeknu ‚hu‘. Teda zařvu. Ale jinak i skáču, tleskáme a užíváme si to všichni,“ směje se Muchová.

Markéta Vondroušová už ve fedcupovém týmu párkrát byla, ale i pro ni jsou pokřiky a hudební rituály stále novou věcí. A bojovně laděnou básničku, kterou od týmu po výhře Karolíny Muchové a před svým utkáním slyšela, už si ani moc nepamatuje.

‚Na kurt jde Maky‘

„Oni většinou vymýšlí nějaké pokřiky se jmény. Už si to moc nepamatuji, ale pár vět vždycky zakřičí a pak se křičí ‚1, 2, 3, hu‘. Kdo jde hrát první, tak má to svoje jméno a já jsem šla druhá, takže pak vymýšlí jméno na mě,“ popsala Vondroušová s tím, že si pokřik nepamatuje: „Už jenom vím, že tam bylo něco ‚taky a na kurt jde Maky‘ nebo já nevím.“

Dvě hladké výhry Muchové a Vondroušové. Češky vedou v baráži nad Kanadou po prvním dni 2:0

Číst článek

Ono zapamatovat si pokřik nebo rýmovačku není jen tak ani pro autory. Každá věc je totiž svým způsobem originální. Tradice vznikla už někdy před deseti lety, u zrodu byly už zmíněný Richard Šodek, tehdejší reprezentační trenér David Kotyza a také současný kapitán Petr Pála.

„Snažíme se, aby to bylo vtipné, ale přijde mi, že nám dochází materiál. Je to těžší a těžší. Je pokaždé jiný, ani jednou nebyl stejný. Teď se třeba dohrálo, tak teď se vymýšlel během pěti minut pokřik pro Maky,“ popisuje Pála.

Ten další nový uslyší v neděli před polednem tenistka, která může v případě výhry rozhodnout o celkovém vítězství českého týmu nad Kanadou.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme