Federerova série skončila. Do semifinále US Open jde Del Potro

Argentinec Juan Martín del Potro postoupil do semifinále US Open, když ve čtyřech setech porazil Rogera Federera. V dalším zápase se utká s Rafaelem Nadalem, který zůstane světovou jedničkou. Ženský singl ovládly Američanky, obsadily všechna čtyři semifinálová místa.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juan Martín del Potro | Zdroj: Reuters

Na očekávané semifinále Rafael Nadal – Roger Federer v New Yorku nedojde. Souboj překazil dvoumetrový Argentinec Juan Martín del Potro, který zdolal Švýcara ve čtyřech setech 7:5, 3:6, 7:6 a 6:4.

Argentinec překonal zdravotní problémy, které ho málem donutily skrečovat osmifinále s Thiemem, a pomocí skvělého podání a nechytatelných forhendů postoupil po tříhodinovém boji do semifinále.

Del Potro v koncovce ovládl první set, Federer pak za půl hodiny vyrovnal. Klíčem k zápasu byl třetí set, který došel do tie-breaku. Švýcar měl tři setboly, ani jeden nevyužil. A když se čelil setbolu soupeře, poslal volej do autu.

Ve čtvrté sadě stačil 28letému del Potrovi jediný brejk. Do semifinále postoupil výsledkem 7:5, 3:6, 7:6 a 6:4. O finále se utká s Rafaelem Nadalem, který díky vypadnutí Federera najisto udrží post světové jedničky. Švýcar na centrálním kurtu prohrál svůj první letošní grandslamový zápas.

Ženám na US Open vládnou domácí hráčky. Venus Williamsovou, Coco Vandewegheovou a Sloane Stephensovou doplnila Madison Keysová, která vyřadila Estonku Kanepiovou.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 50,4 milionu dolarů):