Fotky na Times Square docením až časem, říká Plíšková. Čeká ji první grandslam v pozici jedničky

Hned sedm tenistek může na právě začínajícím US Open v New Yorku sesadit Karolínu Plíškovou z pozice světové jedničky v ženské dvouhře. Česká reprezentantka se snaží tyto věci před grandslamem nevnímat. Přiznala, že o bodových rozdílech v žebříčku nemá moc velký přehled.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Až když teď v New Yorku Karolína Plíšková trénovala se světovou dvojkou Simonou Halepovou, dozvěděla se, jak malý náskok v čele na Rumunku má. „Jenom pět bodů, což jsem ani nevěděla,“ přiznala pro Radiožurnál nejlepší česká tenistka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolína Plíšková se chystá na svůj první grandslam v pozici světové jedničky

Turnajové povinnosti jí údajně nepřibyly. Setkání se sponzory a rozhovory už jako špičková hráčka zažívala dříve. Teď její portréty visely na newyorské burze či Times Square, což ale docení až zpětně. „Možná časem, teď beru vše normálně. Zůstávám nohama na zemi. Z fotek jsem ale měla radost,“ vyprávěla pětadvacetiletá hráčka.

Některé věci ale vážně bere. Třeba své nedávné zásnuby s přítelem a manažerem v jedné osobě Michalem Hrdličkou, o čemž v dějišti US Open poprvé veřejně promluvila. „Tohle beru vážně,“ smála se. „Tenis samozřejmě také, jen nedávám najevo zklamání z nepovedených zápasů. Kdyby neklapal osobní život, v tenise by se to projevilo. Platí to i v opačném případě,“ řekla.

Plíšková je ráda, že se jí daří všude, jak sama říká. Ve sportovním životě to znamená, že bude hrát poprvé na grandslamu v pozici světové jedničky v singlu, a protože nejlepší deblistkou světa je nově také Češka Lucie Šafářová, vznikla v New Yorku i společná fotografie. „Musely jsme toho využít, protože nevím, jak dlouho jedničkou zůstanu,“ zlehčovala nejlepší tenistka světa.

When #1 meets #1! Czech represent!!! #pojd#proud #jsme #nejlepsi #cesko @karolinapliskova

Příspěvek sdílený Lucie Safarova (@lucie.safarova),

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme