Začátek tenisového French Open se posouvá o týden, pořadatelé reagují na koronavirová opatření

Pořadatelé tenisového French Open potvrdili, že pařížský grandslamový turnaj začne 30. května, tedy o týden později oproti původně plánovanému termínu. Důvodem je zvýšení bezpečnosti zdraví fanoušků.

Paříž (Aktualizováno: 11:16 8. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurty na Roland Garros | Foto: Wikimedia Commons

Pořádající Francouzská tenisová federace (FFT) sáhla k očekávané změně termínu poté, co francouzská vláda vyhlásila v sobotu kvůli koronavirové pandemii celostátní uzávěru, jež by měla trvat měsíc.

In agreement with the French public authorities and the governing bodies of international tennis, the French Tennis Federation made the responsible decision to postpone the 2021 Roland-Garros tournament by one week, which will now be held from 24 May to 13 June.

09:16 – 08. 04. 2021

65 213

„Chceme zvýšit šanci, že se turnaj bude hrát před co nejvyšší návštěvou, přičemž zároveň bude zajištěno zdraví a bezpečí,“ uvedla FFT.

Loni bylo French Open odloženo dokonce o čtyři měsíce na září a do areálu Rolanda Garrose smělo 1000 fanoušků denně. FFT byla tehdy kritizována za to, že o odložení rozhodla bez konzultace s představiteli profesionálních okruhů.

S nimi tentokrát byli Francouzi v kontaktu a ATP a WTA jednají o úpravě svých kalendářů. Od 7. června, tedy nově v druhém týdnu Roland Garros, se totiž mají hrát turnaje na trávě v Hertogenboschi, Stuttgartu a Nottinghamu.

„Pracujeme společně se všemi stranami ovlivněnými posunutím (Roland Garros) na optimalizaci kalendáře před a po Roland Garros,“ uvedly ve společném prohlášení organizace ATP a WTA.

ATP/WTA Statement On One-Week Postponement Of Roland-Garros.

09:55 – 08. 04. 2021

103 388

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme