Ivanišević: Berdychovi už jsem nedokázal pomoci. Grandslam může stále vyhrát

Měl nejlepšímu českému tenistovi pomoci ke grandslamovému titulu, ale už je jisté, že se tak nestane. Tomáš Berdych a trenér Goran Ivanišević se rozcházejí. Někdejší wimbledonský vítěz i tak věří, že jeho bývalý svěřenec má na to, aby vyhrál grandslam.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na French Open | Zdroj: Reuters

„Zkusili jsme všechno, ale už jsem mu nedokázal pomoci. Když se dostanete do místa, za kterého se nejde pohnout, je lepší vše ukončit," vysvětloval Radiožurnálu Ivanišević. „Život jde dál, zůstáváme přátelé," okomentoval spolupráci s nejlepším českým tenistou Tomášem Berdychem. Jejich součinnost trvala jen tři čtvrtě roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chorvat Goran Ivanišević po konci spolupráce s Tomášem Berdychem

Zkomplikovala se hned na začátku, kdy světového hráče číslo čtrnáct trápil rozsáhlý zánět slepého střeva. „Když jsme začali, nebyl příliš sebevědomý, ale tohle ho srazilo ještě víc," popisoval Ivanišević. „Trvalo dlouho, než si zase věřil. Pak přišlo pár hloupých porážek. Místo kroku dopředu udělal tři zpátky. Občas v tenisu potřebujete trošku štěstí," dodal.

Nejblíž velkému výsledku byl Tomáš Berdych díky útočení na hranici rizika v březnu v Miami, kde byl jen kousek od toho, aby zdolal fenomenálního Švýcara Rogera Federera. Ve čtvrtfinále vypadl 1:2 na sety, přitom závěrečný prohrál nejtěsnějším možným poměrem v tiebreaku. Právě tehdy mohl uvěřit, že může porážet i úplně nejsilnější soupeře. Třeba i na grandslamu, který podle Ivaniševiće může vyhrát.

„Má na to hru i potenciál, ale musí tomu sám věřit. Není důležité, jestli tomu věří lidi v Česku, já nebo vy, ale on. Čas je vždycky, když ho chcete najít," řekl Ivanišević. Však on sám se z triumfu na travnatém povrchu ve Wimbledonu radoval až v 31 letech.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme