'Jak to děláte, že jste tak dobré?' České tenistky na US Open udivují experty

Dvě české tenistky si zahrají čtvrtfinále ženské dvouhry US Open a v New Yorku se daří také deblistkám. O postup do semifinále jich bude bojovat 5. Přitom očekávání před grandslamovým turnajem byla po neúspěšném Wimbledonu tentokrát z mnoha důvodů menší.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | Zdroj: Reuters

„Po Wimbledonu, kdy byl na Petru strašně velký tlak, jsme si sedli a řekli jsme si, že letošní sezonu bereme jako zkoušku, pak se zkusíme dobře připravit na další,“ prozrazuje Radiožurnálu Jiří Vaněk, trenér Petry Kvitové, jak celý tým tenistky zareagoval na výkony a sportovní výsledky, které po složitém návratu nebyly pokaždé nejlepší.

‘Teple se obleč, dobře se najez.‘ Šafářové pomáhají při úspěšném US Open maminčiny rady

Číst článek

Teď bude v New Yorku sledovat grandslamové čtvrtfinále, ke kterému jeho svěřenkyně nastoupí hodinu po půlnoci proti domácí Venus Williamsové. O den později se pokusí dostat mezi nejlepší čtyřku singlistek světová jednička Karolína Plíšková.

Když k tomu připočteme ještě tradiční úspěchy deblistek, není divu, že české úspěchy neunikly pozornosti komentátorů i expertů.

„Jak to děláte, že jste ve všem tak dobré,“ prozradila jednu z otázek čtvrtfinalistka v deblu Lucie Šafářová, která má čerstvě jistotu, že bude světovou jedničkou v ženské čtyřhře i po US Open.

Někdy jde o zdvořilostní otázky, jindy o snahu podat seriózní vysvětlení, ale ať už je důvod jakýkoli, v tenisovém zákulisí české úspěchy rezonují.               

„Je super, že se Česku daří, na to, že jsme tak malá země, máme hodně výborných hráček, nejen v singlu, ale i v deblu. Hodně profíků, co se okolo pohybují, si všímá. Všichni chtějí znát nějaký recept, ale myslím, že ani jedna nemáme odpověď, přiznala Karolína Plíšková.

Ale důvody k takovým otázkám chce dávat tenisové veřejnosti pořád, i teď v závěrečném týdnu US Open. Ve čtvrtfinále ji čeká domácí Coco Vandewegheová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme