Jen tři esa na zápas? Na antuce to není lehké, ale servis není nejlepší, uznává Plíšková

Dva roky byla královnou es, ale teď na Roland Garros s nimi Karolína Plíšková šetří. Paradoxně se slabším podáním se česká tenisová jednička poprvé dostala na Roland Garros do osmifinále.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková při podání | Zdroj: Reuters

Eso se sice Karolíně Plíškové na Roland Garros občas povede, ale zdaleka ne tak často jako obvykle. Česká tenistka byla už dvě sezony po sobě rekordmankou v počtu nechytatelných podání, ale v Paříži zatím dává v průměru přesně tři za zápas, což by ji v takové statistice nestačilo ani na nejlepší dvacítku. V sezoně je přitom její statistika více než dvojnásobná.

„Servis není úplně nejlepší, ale na antuce je těžší eso dát. Ještě když máte protihráčky antukářky, které stojí hodně daleko a dost toho vyberou," vysvětluje Radiožurnálu Karolína Plíšková.

Defenzivněji zaměřené soupeřky ale nejsou jediným důvodem, proč česká tenistka nedává na antuce, která je ze všech grandslamových povrchů nejpomalejší, tolik es.

Dost často se o přímý bod z podání ani nesnaží a už dopředu se zaměřuje spíš na to, podání co nejlépe umístit a připravit si co nejlepší pozici pro případný další útok. „Snažím se dát první servis do kurtu a připravit si výměnu tak, abych to mohla ‚zabít' forhendem zezadu," přiznává Karolína Plíšková.

Nespoléhat jen na esa a snadné body z podání je i součástí dlouhodobého plánu. „Protože když odečtu servis, tak si myslím, že by mohla hrát ještě aktivněji," prozradil kouč David Kotyza.

K lepšímu pohybu na antuce pomáhá Plíškové kondiční trenér Trebatický. Využívá silového tréninku

Číst článek

Jeho svěřenkyně se o to bude pokoušet i dnes v boji o postup do čtvrtfinále Roland Garros proti Cepedové z Paraguaye, která v prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou a na pařížské antuce zatím zažívá životní turnaj.

„Zaregistrovala jsem, že hrála s Luckou. Nevím, co hraje za tenis. Pokud spíš běhá a vrací, takový antukový tenis, pak to bude spíš o mně, jestli si to uhraju, nebo udělám chyby. Čekám, že bude hodně běhat," předpověděla Karolína Plíšková.

Jaroslav Plašil, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme