Lehečka zkušenějšího Goffina nepřekvapil a v Monte Carlu končí v prvním kole. Vypadl i Djoković

Dvacetiletý tenista Jiří Lehečka po úspěchu v kvalifikaci vypadl při premiéře na turnaji kategorie Masters v Monte Carlu v prvním kole. S Belgičanem Davidem Goffinem prohrál 4:6, 3:6. Na turnaji končí také Srb Novak Djoković, který podlehl v druhém kole Španělovi Alejandru Davidovichovi 3:6, 7:6, 1:6.

Monte Carlo (Aktualizováno: 19:34 12. 4. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český dvacetiletý tenista Jiří Lehečka v souboji s Řekem Stefanosem Tsitsipasem

Český dvacetiletý tenista Jiří Lehečka v souboji s Řekem Stefanosem Tsitsipasem | Foto: Piroschka Van de Wouw | Zdroj: Reuters

Lehečka, kterému patří ve světovém žebříčku 99. místo, podlehl čerstvému vítězi turnaje v Marrákeši za hodinu a půl.

První set rozhodl 47. hráč světa Goffin brejkem v pátém gamu. Mladý český daviscupový reprezentant měl šanci vyrovnat v osmé hře, ale ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužil.

Druhou sadu začal Lehečka ztraceným servisem. Sám o prolomení Belgičanova podání usiloval znovu marně. Naopak v devátém gamu neuhrál při svém podání ani fiftýn a s monackou antukou se rozloučil.

Končí i Djoković

Djoković se objevil na ATP Tour poprvé od konce února, kdy prohrál ve čtvrtfinále v Dubaji s Jiřím Veselým. Nedávné velké turnaje v Indian Wells a Miami čtyřiatřicetiletý Srb vynechal kvůli chybějícímu očkování, které ho připravilo už o start na Australian Open.

Herní pauza byla na výkonu dvacetinásobného grandslamového šampiona znát. Davidovich, který figuruje v pořadí ATP na 46. místě, mu v prvním setu sebral třikrát podání.

V druhé sadě vedl dvaadvacetiletý Španěl už 3:0, ale Djoković vyrovnal a těsný tie-break rozhodl pro sebe. Třetí set už byl jasnou záležitostí Davidoviche, který v dlouhém sedmém gamu proměnil druhý mečbol a po dvou hodinách a 55 minutách mohl slavit největší výhru v kariéře.

„Je to pro mě mimořádné vítězství, protože jsem Noleho sledoval už jako malý a jsem jeho velký fanoušek,“ uvedl Davidovich. Soupeře z Top Ten porazil teprve podruhé. Djokovićovi sebral devětkrát podání, což se srbské hvězdě v zápase na dva vítězné sety stalo teprve popáté.