Čeští tenisté končí na turnaji v Marrákéši v prvním kole. Lehečka vypadl, Veselý vzdal kvůli zranění

Pro české tenisty Jiřího Veselého a Jiřího Lehečku skončil antukový turnaj v Marrákeši hned v prvním kole. Aktuální česká jednička Veselý vzdal kvůli problémům se zády duel s Málikem Džazírím za stavu 7:6, 3:6, 0:2. Lehečka prohrál s osmým nasazeným Laslem Djerem 4:6, 4:6 a v Maroku tak nenaváže na své senzační tažení do semifinále únorového turnaje v Rotterdamu.

Marrákeš (Maroko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Jiří Veselý

Tenista Jiří Veselý | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Veselý vyhrál úvodní set v tie-breaku 8:6 a ve druhém šel do vedení 2:0. Pak ho ale začaly trápit potíže se zády, které ho omezovaly hlavně při podání, a soupeř rychle vyrovnal.

Tenistka Krejčíková je znovu světovou dvojkou, mezi muži nadále vládne Djoković

Český hráč si za stavu 3:4 vyžádal ošetření a snažil se pokračovat, po prohraném druhém setu a ztrátě podání v úvodu třetího se ale rozhodl duel vzdát.

Lehečka na rozdíl od Rotterdamu, kde absolvoval debut v hlavní soutěži turnaje ATP Tour, už nemusel v Marrákeši do kvalifikace.

Dvacetiletý daviscupový reprezentant, jemuž patří 98. místo světa, podlehl lépe postavenému žebříčkovému soupeři ze Srbska v prvním vzájemném duelu za hodinu a čtvrt. Včetně challengerů zaznamenal Lehečka třetí porážku za sebou.

V hlavní soutěži se v Marrákeši představí ještě Vít Kopřiva, který uspěl v kvalifikaci. Její závěr, stejně jako Lehečkovo utkání 1. kola, byl přeložen z pondělka, kdy se celý den kvůli dešti nehrálo.