Lehečka a Forejtek po Wimbledonu: Bude potřeba hodně trénovat, abychom se mezi muži prosadili

Do Jonáše Forejtka a Jiřího Lehečky jsou vkládány naděje, že by mohli pozvednout český mužský tenis. Čerství vítězové juniorské čtyřhry ve Wimbledonu vědí, že mají před sebou hodně práce, aby se třeba někdy výkonnostně přiblížili ke svému idolu - slavnému Rogeru Federerovi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté Jonáš Forejtek (vlevo) a Jiří Lehečka vyhráli ve Wimbledonu juniorskou čtyřhru | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Zatímco české tenistky jsou hvězdami na okruhu ve dvouhře i čtyřhře, muži aktuálně nemají žádného hráče ve světové stovce. Zdravotními komplikacemi sužovaný někdejší dlouholetý hráč elitní desítky Tomáš Berdych je nejlepší na 108. místě.

Strýcová: Je to něco nepopsatelně krásného, když se podíváte na žebříček a nikdo nad vámi není

Číst článek

„Vítejte v juniorských oblacích,“ řekl v úterý prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka na tiskové konferenci s Forejtkem a Lehečkou. „Tihle dva mají za sebou úžasnou wimbledonskou zkušenost a jejich výkon a přístup jsou pro mě satisfakcí. I muži se vrátí na své pozice, protože mají tyhle kluky,“ dodal.

Oba hráči jsou v reprezentačních výběrech podporováni svazem a nyní si po Wimbledonu díky divoké kartě zahrají příští týden challenger v Praze na Štvanici. Můžou si díky tomu vyzkoušet mužský tenis, ke kterému už začínají od juniorů přecházet.

„Bude potřeba být hodně trpělivý, hodně trénovat, abychom se mezi muži prosadili,“ řekl osmnáctiletý Forejtek. „Těžké to bude moc, ale budeme hodně makat, hrát co nejlepší tenis a předvádět dobré výkony,“ řekl o rok mladší Lehečka.

Pro oba je motivací bál šampionů, na kterém viděli vítěze dvouhry Srba Novaka Djokoviče a Rumunku Simonu Halepovou. „Musíme trénovat, snažit se dál a doufat, že se tam jednou podíváme i v mužské kategorii,“ shodli se.

Lehečka s Forejtkem vyhráli juniorskou čtyřhru na Wimbledonu, zvládli to jako první česká dvojice

Číst článek

Pomalu už mužské turnaje hrají. Lehečka je aktuálně v žebříčku ATP na 472. místě a Forejtek 578. „Muži mají o hodně lepší servis než junioři a jsou fyzicky líp připraveni. Musíme se i posunout v hlavě a věřit si, že na to máme,“ řekl Forejtek.

Oba vzhlížejí k dvacetinásobnému grandslamovému šampionu Federerovi. Forejtek vyzdvihl, jak se Švýcar z uvztekaného juniora proměnil v kliďase. „V hlavě je silný,“ uvedl a Lehečka doplnil: „Federer mi sedí chováním, tenisem a pojetím hry.“

V nadsázce může Forejtka i Lehečku strašit, jak dlouho už Federer, Djokovič a Španěl Rafael Nadal mužskému tenisu vládnou. „Trošku jo,“ smál se Lehečka a dodal: „Klobouk dolů, co všichni dokázali a dokazují. Jsou jedineční.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme