Kapitán rumunských tenistek sprostě urážel Britky, rozplakal světovou sedmičku

Ve velkých emocích se hraje fedcupová baráž o druhou světovou skupiny mezi Rumunskem a Velkou Británií. Druhý zápas mezi Rumunkou Cirsteaovou a Jo Kontaovou musel být přerušen, když domácí kapitán a publikum vulgárními urážkami dohnali Britku k slzám.

Constanca/Rumunsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johanna Kontaová opustila kurt v slzách | Foto: Twitter

Rumunky po výhře Simony Halepové nad Heather Watsonovou vedly 1:0, ve druhém zápase Johanna Kontaová vyhrála první set nad Soranou Cirsteaovou, když se do hlavní role ujal domácí nehrající kapitán Ilie Nastase.

70letá největší hvězda rumunského tenisu začala vulgárně urážet kapitánku Britek Anne Keothavongovou i Kontaovou. Když byl Nastase umpirovou sudí vykázán z kurtu, křičel, že tady nejde o nějakou „z***ou operu" a v urážkách pokračoval.

Johanna Kontaová po dalších urážkách z publika situaci neunesla a přímo na kurtu se rozplakala, zápas musel být přerušen.

Přerušení paradoxně rumunskému výběru uškodilo. Před pauzou vedla Cirsteaová ve druhém setu 3:1, když se ale začalo hrát znovu, vyhrála Kontaová 5 her v řadě a vyrovnala zápas na 1:1. Následovalo objetí s Keothavongovou, zatímco Nastaseho měla ochranka vyvést z areálu.

Ilie Nastase na sebe poutal pozornost ještě před zápasem. Když se ho novináři na tiskové konferenci ptali na těhotenství Sereny Williamsové, neodpustil si narážku. „Uvidíme, jakou bude mít to dítě barvu. Čokoládovou s mlékem?"

Mezinárodní tenisová federace ITF následně vydala prohlášení, že takové výroky nehodlá trpět a zahájila vyšetřování.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme