Byla senzací US Open, od té doby nehrála. Karolína Muchová se vrací po zranění na kurty

Po senzačním US Open měla spoustu plánů, ale kvůli zranění je musela odložit. Až teď se tenistka Karolína Muchová vrací na kurty a po více než měsíční přestávce začne hrát znovu o body.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Muchová na US Open. | Foto: Jason DeCrow | Zdroj: ČTK/AP

Na US Open do New Yorku v létě dorazila jako málo známá tenistka, ale na turnaji hrála tak, že ji poznávali i lidé na Manhattanu. Její úder nad hlavou někteří fanoušci na sociálních sítích srovnávali s hvězdným Rogerem Federerem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karolína Muchová překvapila na US Open, ale od té doby se na kurtech neobjevila. Musela doléčit zranění a teď se vrací zpátky

Ze všeho nejvíc se zřejmě proslavila senzační výhrou nad bývalou světovou jedničkou a dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Španělkou Muguruzaovou. Jenže od průlomového grandslamu zatím Karolína Muchová do žádného turnaje nezasáhla.

„Bylo to hezké. Na druhou stranu bylo špatné, že jsem měla problémy s rukou a nemohla jsem na té vlně pokračovat. Musela jsem udělat stopku,“ vysvětluje pro Radiožurnál Karolína Muchová, proč si musela vzít přestávku a unavenou ruku nechat odpočinout.

„Už to bude tak měsíc a dva týdny, co nehraju. Teď zase začínám,“ potvrdila Karolína Muchová. V jedné z hal v areálu 1. ČLTK na pražské Štvanici právě dokončila intenzivní dvouhodinový trénink a pochvaluje si, že už bude zase tenistkou, které rozhodčí počítají body.

Senzace ve Flushing Meadows. Karolína Muchová vyřadila Muguruzaovou

Číst článek

„Mám teď v plánu v sobotu kvalifikaci v Lucembursku. Pak ještě taky plánuju tři turnaje v Americe. Tím zakončím sezonu. Už tam není moc turnajů na výběr. Buď Amerika, nebo Čína. Zkusím ještě udělat pár bodů do další sezony,“ prozradila nejbližší plány Karolína Muchová.

Díky úspěšnému US Open v létě poskočila ze třetí stovky do poloviny druhé žebříčku, kde se navzdory přestávce drží i teď.

Na turnaji okruhu WTA v Lucemburku a pak na těch menších v Americe se zkusí přiblížit svým nedávno vysloveným cílům, dostat se na pozice, které zaručují přímou účast na těch největších akcích bez kvalifikace. A z nich se pak v ideálním případě vracet s podobnými zážitky jako z posledního grandslamu v New Yorku.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme