‚Není to můj vzor, ale je to největší profesionálka na okruhu,‘ říká o Šarapovové Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková si díky výhrám nad dvěma Češkami na Roland Garros v Paříži zajistila zápas s jednou z nejslavnějších hráček posledních patnácti let Marií Šarapovovou. I když z následující ukázky by se mohlo zdát, že je teď celosvětovou celebritou spíš turnajová šestka a rodačka z Loun než Ruska.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: agentura Reuters

Byla to běžná turnajová konverzace s reportéry, jeden z nich se Šarapovové zeptal, jaké emoce by cítila, kdyby se vrátila na centrální dvorec Philippa Chatriera, na kterém vybojovala dva tituly, ale na kterém ještě od dopingové kauzy nehrála.

Set a půl hrála líp, chválí Karolína Plíšková Šafářovou. V dalším kole vyzve Šarapovovou

Číst článek

Ruska odpověděla, jak může reportér už teď vědět, na kterém místě se bude hrát, vždyť to bude až v sobotu, a on na to, že ta možnost je, protože její soupeřkou bude Plíšková.

No dobře, je tam také Šarapovová, dodala jen suše Ruska, chvíli se odmlčela a pak pokračovala v konverzaci s tím, že by samozřejmě byla moc ráda, kdyby zápas s Karolínou Plíškovou odehrála na centrálním dvorci.

Ruska předchozí zápasy v Paříži odehrála na druhém a třetím největším kurtu v areálu, je teď turnajovou osmadvacítkou, ale pro Karolínu Plíškovou je jednou z největších tváří tenisu společně s Američankou Serenou Williamsovou.

„Asi ano. Nemyslím teď postavením v žebříčku, ale pro takové turnaje jsou největší hvězdy tyhle dvě (Šarapovová a Williamsová),“ přiznává Karolína Plíšková, která si s Marií Šarapovovou zahrála zatím jen jednou na konci roku 2015 ve Fed Cupu, ještě před dopingovou kauzou Rusky.

„Ať už to bylo, jak to bylo, asi si užila své. Podle mě je hrozně silná, pořád bojuje, snaží se dostat zpátky. Myslím, že spousta holek by se na to buď vykašlala, nebo by to psychicky nezvládly. Není to můj vzor, ale je to podle mě největší profesionálka, co je na okruhu,“ řekla Radiožurnálu Plíšková před utkáním s Šarapovovu.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme