Krejčíková postoupila v Dubaji do čtvrtfinále. Martincová a Plíšková z turnaje vypadly

Tenistka Karolína Plíšková prohrála v Dubaji stejně jako před týdnem v Dauhá svůj druhý zápas na turnaji s Jessicou Pegulaovou, s Američankou utrpěla v osmifinále debakl 0:6, 2:6. Do čtvrtfinále naopak postoupila Barbora Krejčíková, jež porazila 6:3, 6:2 zkušenou Rusku Světlanu Kuzněcovovou. Kvalifikantka Tereza Martincová ztroskotala na Američance Cori Gauffové a s přemožitelkou Markéty Vondroušové prohrála 4:6, 2:6.

Dubaj (Aktualizováno: 15:03 10. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světová šestka Plíšková s o 30 míst níže postavenou Pegulaovou prohrála v Kataru minulý týden ve čtvrtfinále hladce 3:6, 1:6 a ve středu byl zápas ještě jednoznačnější.

Kvitová v Dauhá udolala ve třech setech Kontaveitovou, Plíšková nestačila na Pegulaovou

Často chybující turnajová dvojka uhrála jediné dva gamy na začátku druhého setu, ale vedení 2:0 k obratu nevyužila.

Osmadvacetiletá Plíšková se nemohla opřít o svou tradiční zbraň servis. Udělala sedm dvojchyb včetně závěrečné při mečbolu, po prvním servisu získala jen 34,5 procenta bodů a zápas prohrála za 53 minut.

Pegulaová, jež v Dauhá vypadla v semifinále s Petrou Kvitovou, postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinále turnaje WTA 1000.

Krejčíková válí

Totéž se podařilo 63. hráčce světa Krejčíkové, která prošla mezi nejlepších osm na turnaji s téměř dvoumilionovou dotací bez ztráty setu.

Elitní deblistka porazila podruhé za sebou singlovou grandslamovou šampionku, po Lotyšce Jeleně Ostapenkové si za hodinu a čtvrt poradila s pětatřicetiletou Kuzněcovovou.

O semifinále si Krejčíková zahraje s vítězkou duelu mezi Švýcarkou Belindou Bencicovou a Ruskou Anastasií Potapovovou.

Martincová končí

V pátém utkání skončila pouť turnajem 125. hráčky světa Martincové. Úspěšná kvalifikantka nestačila stejně jako v předchozím kole jiná Češka Vondroušová na talentovanou Američanku Gauffovou.

Tenistce, která v sobotu oslaví 17. narozeniny, šestadvacetiletá Martincová podlehla za 66 minut.