Karolína Plíšková nedala Alexandrovové šanci a v Eastbourne postoupila do semifinále

Česká tenistka Karolína Plíšková hladce postoupila na travnatém turnaji v Eastbourne do semifinále. Světová trojka v generálce na Wimbledon porazila ruskou soupeřku Jekatěrinu Alexandrovovou jasně 6:2 a 6:0. Semifinálovou soupeřkou sedmadvacetileté tenistky bude Kiki Bertensová z Nizozemska.

Eastbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková po vítězném zápase druhého kola na trunaji v Eastbourne

Česká tenistka Karolína Plíšková | Foto: ANDREW COULDRIDGE | Zdroj: Reuters

Karolína Plíšková dál suverénně postupuje turnajem v Eastbourne, ruskou soupeřku smázla za pouhých 52 minut a dovolila jí uhrát pouze dvě hry, přičemž v celém zápase nečelila jedinému brejkbolu. Sedmadvacetiletá česká hráčka navíc na turnaji zatím neztratila ani set.

Karolína Plíšková je ve Wimbledonu nasazenou trojkou, Kvitová šestkou. Nadal systém kritizuje

O finále si předloňská turnajová šampionka zahraje s nasazenou trojkou Kiki Bertensovou z Nizozemska, která přetlačila ve třech setech Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

V šestém vzájemném zápase s Bertensovou čeká Plíškovou pravděpodobně dosud nejtěžší turnajová bitva. Nizozemka s ní má aktivní bilanci 3:2, přičemž vyhrála i poslední dva vzájemné duely včetně osmifinále loňského Wimbledonu.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Eastbourne:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Karolína Plíšková (2-ČR) - Alexandrovová (Rus.) 6:2, 6:0, Bertensová (3-Niz.) - Sabalenková (8-Běl.) 6:4, 3:6, 6:4.