Karolína Plíšková zahodila proti Sabalenkové dva mečboly a na turnaji v Cincinnati končí

Karolína Plíšková dohrála na turnaji v Cincinnati ve druhém kole. Světová osmička neproměnila dva mečboly a navzdory dobrému začátku prohrála s Arynou Sabalenkovou 6:2, 3:6 a 5:7. Od běloruské tenistky letos utrpěla porážku i podruhé v sezoně.

Cincinnati Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletá Plíšková před turnajem v Cincinnati vyměnila kouče. Spolupráci s Tomášem Krupou ukončila a v přípravě na oblíbené US Open angažovala Australanku Rennae Stubbsovou. Změnu si v úterý pochvalovala, zejména pozitivní náladu a pohodu v týmu. Druhou výhru však pod vedením Stubbsové nepřidala.

Cenný skalp pro Petru Kvitovou. Česká tenistka na turnaji v Cincinnati porazila Serenu Williamsovou

Proti 34. hráčce světa Sabalenkové výborně začala, ale od druhé sady dvacetiletá Běloruska převzala iniciativu. Hrála odvážněji, přesněji a po brejku na 4:2 získala druhou sadu. V závěru rozhodujícího setu byla Plíšková blíž k postupu do osmifinále, za stavu 5:4 však dva mečboly zahodila a následně prohrála servis.

Utkání už předloňská vítězka turnaje nezachránila. Odveta za nedávnou porážku od Sabalenkové na trávě v Eastbourne se Plíškové nevydařila a neobhájí body za loňské semifinále. Bělorusce pomohlo k postupu i 13 es, tím posledním vyrovnaný duel po hodině a 55 minutách ukončila.

Ve dvouhře tak v Cincinnati pokračuje z pěti Češek pouze Petra Kvitová, která se do osmifinále dostala na úkor někdejší královny světového tenisu Sereny Williamsové z USA.

Tenisový turnaj mužů a žen v Cincinnati (tvrdý povrch):
Ženy (dotace 2,874.299 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:
Sabalenková (Běl.) - Karolína Plíšková (9-ČR) 2:6, 6:3, 7:5, Stephensová (3-USA) - Mariaová (Něm.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra - 2. kolo:
Sestini Hlaváčková, Strýcová (3-ČR) - N. Kičenoková, Rodionovová (Ukr./Austr.) 6:2, skreč.