Siniaková vrátila Švédce Larssonové dvě letošní porážky a v Lucemburku jde dál, Kristýna Plíšková končí

Českým tenistkám se v úterý v prvním kole turnaje WTA v Lucemburku dařilo z 50 %. Zatímco Kristýna Plíšková v průběhu dopoledne nestačila na Španělku Carlu Suarézovou 3:6 a 4:6, Kateřina Siniaková vrátila dvě letošní porážky Švédce Johanně Larssonové a po výhře 6:1, 6:7 a 6:0 postoupila do druhého kola.

Lucemburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Siniaková

Kateřina Siniaková | Zdroj: Reuters

Siniaková se s Larssonovou utkala letos už potřetí a pokaždé o výherkyni utkání rozhodovala až třetí sada, ve které se konečně po setech 6:1, 6:7 a 6:0 raduje i česká tenistka.

Siniakové se dařilo na turnajích v Číně, ale po návratu do Evropy minulý týden v Linci prohrála hned první zápas.

Plíšková drží poslední postupové místo do Singapuru, potřebuje vyhrát dva zápasy

Poslední herní příprava před deblovou soutěží na Turnaji mistryň v Singapuru, kam se dostala s Barborou Krejčíkovou, však rodačce z Hradce Králové zatím vychází. Larssonové dala ve třetí sadě „kanára“ a vrátila jí prohry z Norimberku a Miami.

Siniaková startuje na halovém podniku v Lucemburku vůbec poprvé v kariéře a zahraje si tak rovnou osmifinále, v němž narazí na Němku Andreu Petkovicovou.

S turnajem se však loučí Kristýna Plíšková, která byť zvládla úspěšně kvalifikaci, tak byla v prvním kole nad její síly třetí nasazená Španělka Carla Suárezová, které podlehla 3:6 a 4:6.

Plíšková přitom minulý týden ukončila sérii porážek a v Linci po postupu z kvalifikace v 1. kole turnaje uspěla. V hlavní soutěži tehdy vyhrála poprvé od července, kdy šla dál v Moskvě. Hned v dalším kole ale v Rakousku Plíšková podlehla krajance Barboře Strýcové.

Tenisový turnaj žen v Lucemburku (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:
Siniaková (5-ČR) - Larssonová (Švéd.) 6:1, 6:7 (5:7), 6:0, Muguruzaová (2-Šp.) - Vögeleová (Švýc.) 6:4, 6:4, Flipkensová (9-Belg.) - Minellaová (Luc.) 6:2, 6:3, Petkovicová (Něm.) - Van Uytvancková (Belg.) 6:3, 6:4, Jakupovičová (Slovin.) - Kozlovová (Ukr.) 7:6 (7:3), 3:6, 6:4, Bencicová (Švýc.) - Rusová (Niz.) 6:2, 6:1, Suárezová (3-Šp.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 6:4, Gasparjanová (Rus.) - Sakkariová (7-Řec.) 6:1, 7:6 (7:4), Ferrová (Fr.) - Niculescuová (Rum.) 4:6, 7:6 (8:6), 6:0.