Kvitová, Kristýna Plíšková, Strýcová, Rosol a Veselý končí na Wimbledonu ve druhém kole

Tenistka Petra Kvitová končí na Wimbledonu ve druhém kole. Ve třech setech podlehla Madison Brengleové 3:6, 6:1 a 2:6. Kristýna Plíšková nestačila na Marii Sakkariovou z Řecka a prohrála 7:6, 4:6 a 4:6. Lukáš Rosol podlehl v pětisetové bitvě Gillesovi Müllerovi z Lucemburska 5:7, 7:6, 6:4, 3:6 a 7:9. Barbora Strýcová prohrála s Naomi Osakaovou 1:6, 6:0 a 4:6. Jiří Veselý podlehl ve třech setech Italovi Fabiovi Fogninimu 6:7, 4:6 a 2:6.

Londýn (Aktualizováno: 20:40 5. 7. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová končí na Wimbledonu ve druhém kole.

Petra Kvitová končí na Wimbledonu ve druhém kole. | Zdroj: Reuters

Kvitová i Brengleová začala prohraným podáním, Američanka se ovšem díky dalším dvěma brejkům dostala do vedení 5:3. Kvitová dokázala ještě snížit, když využila třetí brejkbol. Potom si ale prohrála své podání a Američanka získala první set 6:3.

Druhou sadu načaly obě hráčky čistou hrou. Brengleová potom ale prohrála tři servisy v řadě a Kvitová, pro níž je Wimbledon třetím turnajem po vážném zranění levé ruky, bez problémů vyhrála 6:1, když využila druhý setbol.

Třetí set začal opět ztraceným podáním na obou stranách. Za vyrovnaného stavu 2:2 odvrátila dvojnásobná vítězka Wimbledonu tři brejkboly, ale Brengleová přeci jen její servis prolomila a v sedmém gemu po dlouhé hře další. Při podání na vítězství využila Američanka druhý mečbol.

Sedmadvacetiletá česká hráčka působila v utkání unaveně a před poslední hrou se nechala na kurtu ošetřit lékařkou, která jí měřila tlak a poslouchala dech.

„Během zápasu se mi udělalo trošku nevolno, chtělo se mi zvracet. Žaludek nebyl asi úplně v ideální kondici. Možná to bylo i tím, že jsem prostě nemohla, těžko se mi dýchalo. Tím, že jsem bohužel kazila lehčí míče, tak jsem se dostávala trošku pod tlak a potom nebylo jednoduché s ní hrát," vysvětlila pro Radiožurnál Kvitová.

Kvitová na středeční utkání dlouho čekala a nakonec ji pořadatelé poslali na dvorec číslo dva, na který neměla dobré vzpomínky z minulosti. Víc než místo ale české tenistce vadil pozdní začátek.

„Říkala jsem si, že už nejsem tak pověrčivá, jak jsem bývala kdysi, ale takhle později hrát je hrozně nepříjemné. Slunce tam není úplně dobré, potom tam přichází stíny, což mi nedělá zase takový problém, ale to slunce z jedné strany bylo hrozně těžké. Špatně se mi tam servírovalo. To byl první gem třetího setu, a ten si myslím, že byl hodně důležitý, abych pokračovala v té jízdě jako ve druhé sadě, a to se úplně nepovedlo," popsala.

Maria Sakkariová, která si v prvním kole poradila s Češkou Kateřinou Siniakovou, ztratila podání v sedmém gemu. Plíšková následně brejk potvrdila a dostala se do vedení. Při podání na vítězství v setu neuspěla a v první sada došla do tie-breaku, v němž vyhrála Češka 8:6.

Ve čtvrtém gemu druhé sady Sakkariová odvrátila dva brejkboly, ale Plíšková nakonec její podání prolomila a dostala se do vedení 3:1. Sakkariová ale potom dvakrát za sebou sebrala Plíškové servis a při podání na vítězství srovnala 1:1 na sety.  Ve třetím setu poprvé ztratila Kristýna Plíšková, Řekyně brejk potvrdila a dostala se do vedení. Za stavu 5:4 čistou hrou zvítězila.

Wimbledon byl pro Kristýnu Plíškovou čtvrtým travnatým turnaje sezony. Do druhého kola prošla přes Robertu Vinciovou, kterou zdolala 7:6 a 6:2. Plíšková je juniorskou vítězkou Wimbledonu z roku 2010. V letošní sezoně se Kristýně Plíškové zadařilo na domácím antukovém turnaji Prague Open, kde ve finále prohrála s Němkou Monou Barthelovou.

Dva nevyužité mečboly

Rosol, který se na Wimbledon probojoval z tříkolové kvalifikace, strávil s Müllerem na kurtu tři a půl hodiny. Müller měl v prvním setu problém hned při svém prvním podání, kdy odvrátil čtyři brejkboly, nakonec ale získal set pro sebe, když sebral Rosolovi servis za stavu 5:5 a brejk potvrdil čistou hrou.

Ve druhém setu srovnal český tenista na 1:1 na sety, když zvítězil v tiebreaku 9:7. Třetí set rozhodl brejk v pátém gemu a Rosol zvítězil 6:4. Ve čtvrtém setu Müller srovnal na 2:2 na sety díky brejku na 3:1. V rozhodujícím pátém setu měl Rosol za stavu 6:5 dva mečboly, ale ani jeden nevyužil. Český hráč potom ztratil podání za vyrovnaného stavu 7:7 a Müller si čistou hrou došel pro vítězství 9:7. (V rozhodujícím pátém setu se nehraje tiebreak.)

Barbora Strýcová začala své podání dvojchybou a druhou dvojchybou se Osakaová dostala do vedení 2:0. Za stavu 4:1 využila Japonka brejkbol a následně při svém servisu odvrátila brejk a získala první set.

Ve druhém setu začala dvaadvacátá nasazená Strýcová úplně jinak a sebrala Japonce, která začala dělat chyby, hned dvě podání v řadě a šla do vedení 4:0. Potom dvěma čistými hrami získala bez problému druhý set 6:0. Třetí set byl vyrovnaný a o porážce Strýcové rozhodl brejk v sedmém gemu. Česká sice ještě odvrátila tři mečboly při svém dalším servisu, ale Osakaová v další hře využila druhý mečbol. „Nemohla jsem se do zápasu dostat. Celý zápas jsem se trápila," uvedla Strýcová.

Jiří Veselý A Fabio Fognini si drželi servis celý první set, a tak se rozhodlo v tiebreaku, kde byl úspěšnější Ital, který vyhrál 7:3. Ve druhém setu odvrátil český hráč brejkbol za stavu 2:2, servis ale nakonec ztratil v devátém gemu a Fognini brejk potvrdil čistou hrou.

Ve třetí sadě ztrácel Veselý v úvodu, kdy si prohrál první podání a rozhodující byl brejk na 5:2 a Ital následně využil první mečbol.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 31,6 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Lorenzi (32-It.) - Zeballos (Arg.) 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:8), 7:5.
2. kolo:
Müller (16-Luc.) - Rosol (ČR) 7:5, 6:7 (7:9), 4:6, 6:3, 9:7, Fognini (28-It.) - Veselý (ČR) 7:6 (7:3), 6:4, 6:2, Murray (1-Brit.) - Brown (Něm.) 6:3, 6:2, 6:2, Nadal (4-Šp.) - Young (USA) 6:4, 6:2, 7:5, Čilič (7-Chorv.) - Mayer (Něm.) 7:6 (7:2), 6:4, 7:5, Nišikori (9-Jap.) - Stachovskij (Ukr.) 6:4, 6:7 (7:9), 6:1, 7:6 (8:6), Tsonga (12-Fr.) - Bolelli (It.) 6:1, 7:5, 6:2, Janowicz (Pol.) - Pouille (14-Fr.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 3:6, 6:1, Bautista (18-Šp.) - Gojowczyk (Něm.) 6:2, 6:1, 3:6, 6:3, Querrey (24-USA) - Basilašvili (Gruz.) 6:4, 4:6, 6:3, 6:3, Johnson (26-USA) - Albot (Mold.) 6:3, 6:3, 4:6, 6:3, Chačanov (30-Rus.) - Monteiro (Braz.) 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), 7:5, Bedene (Brit.) - Džumhur (Bosna) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3, Bemelmans (Belg.) - Medveděv (Rus.) 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, Anderson (JAR) - Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:4), 6:3, Paire - Herbert (oba Fr.) 7:6 (7:4), 6:1, 6:4.

Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Brengleová (USA) - Kvitová (11-ČR) 6:3, 1:6, 6:2, Ósakaová (Jap.) - Strýcová (22-ČR) 6:1, 0:6, 6:4, Sakkariová (Řec.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:7 (6:8), 6:4, 6:4, Halepová (2-Rum.) - Haddadová Maiaová (Braz.) 7:5, 6:3, Svitolinová (4-Ukr.) - Schiavoneová (It.) 6:3, 6:0, Kontaová (6-Brit.) - Vekičová (Chorv.) 7:6 (7:4), 4:6, 10:8, Cibulková (8-SR) - Bradyová (USA) 6:4, 6:4, V. Williamsová (10-USA) - Wang Čchiang (Čína) 4:6, 6:4, 6:1, Ostapenková (13-Lot.) - Abandaová (Kan.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:3, Azarenková (Běl.) - Vesninová (15-Rus.) 6:3, 6:3, Giorgiová (It.) - Keysová (17-USA) 6:4, 6:7 (10:12), 6:1, Watsonová (Brit.) - Sevastovová (18-Lot.) 6:0, 6:4, Garciaová (21-Fr.) - Bogdanová (Rum.) 6:4, 6:3, Pcheng Šuaj (Čína) - Suárezová (25-Šp.) 6:2, 6:2, Konjuhová (27-Chorv.) - Beguová (Rum.) 7:6 (7:3), 2:6, 6:3, Witthöftová (Něm.) - Sabalenková (Běl.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo:
Šafářová, Matteková-Sandsová (1-ČR/USA) - Bradyová, Riskeová (USA) 7:5, 6:2, Hradecká, Siniaková (5-ČR) - Muhammadová, Towsendová (USA) 6:4, 7:6 (8:6), Peschkeová, Grönefeldová (12-ČR/Něm.) - Golubicová, Kristýna Plíšková (Švýc./ČR) 6:4, 6:3, Voráčová, Ninomijaová (ČR/Jap.) - Boserupová, McHaleová (USA) 6:1, 6:2.

nis, jpa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít