Kvitová s trenéry překonává rekordy v 'nožičkování'. Břišní svaly posiluje smíchem

Na travnatých dvorcích ve Wimbledonu předváděla dlouhodobě svůj nejlepší tenis, a také proto je letos považována za jednu z favoritek slavného grandslamu. I přestože se na kurty vrátila teprve nedávno po hodně dlouhé pauze a těžkém zranění ruky.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usměvavá Petra Kvitová | Zdroj: Reuters, Reuters

Dva největší travnaté turnaje před grandslamovým Wimbledonem ovládly Češky, Petra Kvitová slavila titul minulý víkend v Birminghamu, Karolína Plíšková se radovala teď v Eastbourne. Právě tam už Kvitová kvůli potížím s břišním svalem nestartovala a před nejdůležitější akcí sezony raději odpočívala. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak Petra Kvitová posiluje břišní svaly?

Po tréninku ve Wimbledonu řekla Petra Kvitová Radiožurnálu: „Teď už je to dobré, jsem trošku tuhá, záda se musí trošku rozhýbat. Z trávy je to přeci jen trošku těžší, proto jsem se po skončení turnaje odhlásila z Eastbourne. Cítila jsem břišní sval, se kterým mám občas problémy. Po takové době, kdy jsem nehrála a najednou pět zápasů v šesti dnech, tak se to ozvalo, nějaké bolístky byly, ale naštěstí to nebylo nic vážného.“

Wimbledon rozehraje Kvitová v pondělí zápasem proti Švédce Johanně Larssonové. Břišní svaly ale česká tenistka v posledních dnech cítila, i když zrovna nehrála. Stačí, že v pronajatém domě bydlí se svým týmem a tedy i trenéry Davidem Vydrou a Jiřím Vaňkem, a ti ji prý příliš klidu nedopřejí.

Překonání rekordu 

„Měla jsem záchvat smíchu, a říkala jsem, že už nemůžu, že už musí přestat. Podle mě proto břišní svaly netrénujeme, protože se pořád směju, takže se trénují během dne. Vždycky to vyjde z nějaké situace. Poslední dobou hrajeme hodně nožiček, tomu se hodně nasměju, jak to všude lítá,“ naráží sedmadvacetiletá Kvitová na častou jarní zábavu nejenom fotbalové veřejnosti.

Žonglování s míčem jde prý týmu české tenistky náramně. Takže teď několikrát vylepšoval i svá osobní maxima. „V Birminghamu jsme udělali dvakrát po sobě rekord. Nejdřív 127 a potom 141 ve třech lidech s tím, že každý má jeden dotek a nesmí to spadnout. Mně přišlo, že holky a týmy, které se rozcvičovaly, zůstaly stát a koukaly. My to máme jako součást rozcvičky a zábavu,“ prozradila Radiožurnálu Petra Kvitová, která se teď bude snažit zaujmout hlavně na wimbledonském tenisovém dvorci.

Tím spíš, když ji řada lidí, podobně jako Karolínu Plíškovou vidí už ve finále. „Jsem na to nějak zvyklá, ale teď je to úplně jiná pozice a nepřipouštím si to, protože mně to tak nepřijde. Myslím, že holky favoritky mají výbornou hru, nechybí jim zápasová rozehranost jako mně, a to si myslím, že je v zápase důležité. Neříkám, když člověk postupuje jako já v Birminghamu, kdy jsem hrála každý zápas líp a líp, že se to nemůže stát tady, ale pořád jsou tady holky, které jsem v Birmighamu nepotkala. Já si z toho nedělám hlavu,“ naráží na svou dlouhou přestávku po složitém chirurgickém zákroku Petra Kvitová. 

Jaroslav Plašil, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme