Kvitová Wimbledon miluje, Plíšková ne. Dvě Češky jsou favoritkami Wimbledonu

Už dlouho se o nejlepších českých tenistkách nemluvilo ve světě tolik jako teď, před právě začínajícím Wimbledonem. Karolína Plíšková i Petra Kvitová si zvýšenou pozornost zasloužily i svými posledními výkony, Kvitová navíc dokázala vyhrát turnajový titul krátce po svém návratu na kurty. Obě dvě v Londýně často slýchají, že jsou favoritkami na titul a že se o něj mohou utkat ve finálovém zápase.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

„Ale Karolína není moje soupeřka," usmívá se Petra Kvitová. Z pověrčivosti se nikdy nedívá dál než na svou nejbližší soupeřku, přesto vnímá, že se s Karolínou Plíškovou dřív než ve finále nemůže na kurtu utkat. Její část pavouka ženského singlu hraje v jiné dny než ta druhá polovina. Takže když bude jedna tenistka nastupovat k zápasu, ta druhá bude mít volno.

„Je určitě silná a jde do toho, ať se děje, co se děje. Pomáhá jí to v hlavě i ve hře, díky tomu vyhrává těžké zápasy," přemýšlí o své fedcupové kolegyni.

Wimbledon 2017 jako začátek velké sportovní rivality PK a KP

Číst článek

Velkým přáním řady českých fanoušků, aby se spolu Kvitová s Plíškovou utkaly ve finále, ale ani jedna z tenistek takto neuvažuje.

Kvitová sice vyhrála nedávný turnaj v Birminghamu, na trávě to umí ještě víc než na jiných površích. Jenže také ví, jak složité bylo, aby se po prosincovém přepadení a následné operaci pořezané ruky vůbec dokázala vrátit.

„Doufala jsem, že tenhle turnaj letos stihnu a nebude mi odepřen, což se povedlo, tak jsem úplně v pohodě. Nevěděla jsem, jestli to dám, nebo ne, tak je to zadostiučinění za práci, kterou jsem tomu věnovala," vzpomíná Petra Kvitová.

A Karolína Plíšková, která také podobně jako Kvitová vyhrála před Wimbledonem turnaj na trávě, nemá krátkou paměť. „Nechci si dávat nějaké obrovské cíle. Druhý týden by byl krásný," zasní se Plíšková. Překonat první týden bojů se jí ještě nikdy nepovedlo.

To Petra Kvitová už ví, jaké to je odpočívat o volné neděli a těšit se na druhý týden turnaje. Vždyť už v Londýně dvakrát vyhrála titul. „Hned jak se přijede do horní budovy, kde se dělá akreditace, voní to Wimbledonem. V šatně mám své místo, kam si dávám věci, je okouzlující."

Světová jednička? To by bylo brutální

Naopak Karolína Plíšková byla zatím úspěšnější na všech dalších grandslamech, a ve Wimbledonu ještě nikdy nepřešla přes druhé kolo. „Tradicí je turnaj trošku jiný než ostatní grandslamy, ale pro mě je na stejné úrovni, ne-li na horší. Můj nejoblíbenější turnaj to není," přiznává Plíšková.

„Samozřejmě je to způsobené výsledky, takže věřím, že se to může změnit, třeba jako se to změnilo v Paříži," naráží Plíšková na svůj poslední nečekaný grandslamový výsledek z Paříže a teď má touhu předvést další.

Po úspěchu touží nejen kvůli tomu, že je teď vůbec nejblíž v kariéře pozici světové jedničky. „Nechci to dávat na stejnou příčku jako grandslam, ale bude to hned za tím. Pořád to ukazuje konzistenci posledních 12 měsíců, někdo může mít výborný jen jeden turnaj. Nechci to shazovat, bylo by hezké se tam dostat."

Také Petra Kvitová touží po světové jedničce, loni po sérii dobrých výsledků cítila, že by se o tuto metu měla pokusit, i kvůli tomu se tak usilovně snažila o návrat.

„Po tom všem by to bylo brutální. Nemyslím na to, ale v podvědomí to mám. Ten půlrok jen tak dohnat nejde, teď mám manko, ale jednou bych tam ráda byla. Ale život na tom nestojí. Radši bych převzala nějaký grandslamový titul," přiznává Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme