Bouzková v Torontu končí před branami finále. Česká tenistka prohrála s Williamsovou 1:2 na sety

Marie Bouzková se do finále turnaje WTA v Torontu neprobojovala. Česká tenistka, která v průběhu turnaje porazila tři grandslamové šampionky, v semifinále prohrála s favorizovanou Američankou Serenou Williamsovou 6:1, 3:6, 3:6.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Marie Bouzková

Česká tenistka Marie Bouzková | Foto: Dan Hamilton | Zdroj: Reuters

Bouzková posilněná skalpy Sloane Stephensové, Jeleny Ostapenkové a Simony Halepové do zápasu vlétla jako uragán, v prvním setu třikrát uspěla na returnu a soupeřce nepovolila jediný brejkbol. Od druhé sady však Williamsová zpřesnila hru, byla trpělivější a dočkala se prvních šancí na brejk, který přišel v sedmé hře.

Karolína Plíšková světovou jedničkou nebude, v Torontu nestačila ve čtvrtfinále na Andreescuovou

V závěrečném setu se jednadvacetiletá Bouzková ve třetí hře dostala ke třem brejkbolům, ani jednu šanci nevyužila. Během další hry nevyužila vedení 40:15, soupeřka ji v daném gemu sebrala podání, jednalo se o jediný úspěšný brejkbol závěrečné sady.

Bouzková i přes semifinálovou prohru ukázala, že se s ní do budoucna rozhodně musí počítat. V nově aktualizovaném pořadí žebříčku WTA se v pondělí výrazně posune a z aktuální 91. pozice by měla atakovat hranici TOP 50.