‚Alespoň se hezky rozehraju.‘ Vondroušovou čeká v úvodním zápase Turnaje mistryň Polka Świateková

Tenistku Markétu Vondroušovou čeká premiéra na Turnaji mistryň. V mexickém Cancúnu se od 23 hodin utká s největší favoritkou skupiny, Polkou Igou Światekovou. Vondroušovou trápil ještě nedávno bolavý loket, ale od chvíle, kdy si účast na prestižním podniku zajistila, mohla aspoň trochu šetřit síly.

Cancún (Mexiko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Vonroušová

Markéta Vonroušová | Zdroj: Profimedia

Loni touto dobou se na menším halovém turnaji ve Velké Británii snažila o návrat na kurty. Po dlouhodobém zranění a operaci zápěstí byla až ve druhé stovce světového žebříčku, ale teď je ve společnosti těch největších hvězd ženského tenisu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říká Markéta Vondroušová před úvodním zápasem na Turnaji mistryň

„Teď je to díkybohu docela dobré, tak že si to užívám. Nevím, jestli jsem zrovna plná sil, ale snažím se,“ přiznává Markéta Vondroušová, která se teď na břehu Karibského moře v mexickém Cancúnu snažila co nejlépe připravit na poslední individuální akci sezony.

A to i navzdory velmi silnému větru a při dlouho omezených tréninkových možnostech, protože zdejší centrální dvorec organizátoři stihli připravit jen tak tak.

A třeba s otíráním sedaček v hledišti pomáhali krátce před zahajovacím zápasem i lidé z ženské profesionální organizace nebo rozhodčí.

„Ti lidé se prostě snaží. Je to podle mě hrozně těžké v tak krátké době všechno tady postavit. Na druhou stranu, když se pro to rozhodli, tak to tady asi mělo být připravené. Je to ale tak, jak to je a je to pro každého stejné,“ říká wimbledonská vítězka.

Hurikán Otis zdevastoval pobřeží Mexika. Zanechal za sebou 43 obětí a rozsáhlé materiální škody

Číst článek

Velká konkurence

Takže je česká tenistka hlavně ráda, že může hrát, a ani moc neřeší, že bude na druhé straně kurtu Polka Iga Świateková, která na Turnaji mistryň bojuje o návrat na pozici světové jedničky.

„Na úvod je to jeden z nejtěžších zápasů, co mohl být, ale zase se hezky rozehraju. Všechny zápasy jsou strašně těžké, takže si člověk nevybere. Ani jsem neměla přání, jsem ráda, že je kurt připravený,“ těší se Markéta Vondroušová na zápas s Igou Światekovou, ten začne v pondělí po 23. hodině.

Následovat budou duely s Tunisankou Ons Džabúrovou či Američankou Cori Coco Gauffovou, dalšími soupeřkami ve skupině, ze které postoupí jen dvě nejlepší do víkendového semifinále.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme