Když nemáš šťávu při grandslamu, tak proč hraješ tenis, diví se Karolíně Plíškové legendární Navrátilová

Martina Navrátilová dorazila i tentokrát na turnaj tenisových legend v rámci grandslamu, ale po dlouhé době ve druhém týdnu nepotká některou z českých singlistek. A neuvidí ani Američanku Serenu Williamsovou, která se kvůli zranění z Roland Garros nečekaně odhlásila. „Je to škoda, ale myslím si, že když člověk skoro rok nehraje tenis, tak je to těžší,“ řekla Navrátilová Radiožurnálu v exkluzivním rozhovoru.

Exkluzivně Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

Dorazila jste, české singlistky už jsou z pavouku venku. Je to pro vás překvapení?
Zklamání víc než překvapení. Vím, že Petře nebylo nejlépe fyzicky, měla potíže a počasí jí taky nepomáhalo. Bylo tady celkem vedro. Ale asi potřebuje rychlejší podmínky, které sice byly, ale myslím, že fyzicky se nemohla dostat do formy, protože měla potíže se žaludkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Legendární tenistka Martina Navrátilová v exkluzivním rozhovoru s Jaroslavem Plašilem hodnotí výkon českých tenistek na French Open.

Plíšková, ta mě zklamala. Petra se snažila, už to nešlo, ale Karolína se mi zdála taková… žádná emoce. Trošku jí možná vadilo, že začala o dost dřív, než myslela. Asi si myslela, že třetí zápas se bude hrát okolo třetí hodiny. Začalo se už v jednu. To Karolíně nepomohlo, ale stejně na to člověk musí být připravený.

A když nemáš šťávu při grandslamu, tak proč hraješ tenis? To si musí srovnat v hlavě, protože v tenise jí nechybí skoro nic. Emociálně se do toho musí narvat, aby ta emoce byla pozitivní, i když to nejde. Je lehké vyhrát zápasy, když všechno jde. Když to nejde, to pak poznáte člověka.

Může to být třeba lepší paradoxně pro Wimbledon, že budou hladovější?
Doufám, že jo. Má dostatek času si oddychnout a pak zase hrát na sto procent. Ale to musí být v tréninku. Nemůžete se vyšponovat jenom při zápase. Musíte mít pořád při přípravě ten focus (soustředění). A intenzita tam musí být pořád.

Serena Williamsová odstoupila z French Open. ‚Mám problémy s prsním svalem, nemůžu podávat,‘ oznámila

Číst článek

Před chvílí odstoupila Serena Williamsová z turnaje. Jak velké překvapení to pro vás bylo?
Velké, protože jsem viděla Marii Šarapovovou pět minut předtím, než jsem viděla Serenu na tiskovce, a Maria se ještě rozehrávala, že bude hrát. Nevěděla jsem, že má Serena nějaké potíže fyzické. Je to škoda, ale myslím, že když člověk skoro rok nehraje tenis, tak je to těžší.

Tenis je opravdu hodně fyzický sport, že to zničí tělo z různých stran. Buď nohy pohybem, nebo ruce, protože se snažíte dávat větší rány. A trénink je jedna věc, ale zápas je něco jiného. Hrála tady šest zápasů, tři singly, tři debly, a včera při tom deblu už ji to prý bolelo. Tak doufám, že se zase dá dohromady na Wimbledon.

Jakou formu jste si přivezla do Paříže?
Nevím. Nehraju dostatečně často, abych věděla, jak hraju. Nic nebolí, tak je to v pořádku.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme