'Mečbol jsem riskovala pro nadaci.' Královna es Plíšková pomáhá každým přímým bodem z podání

Tenistka Karolína Plíšková zvládla svůj premiérový zápas v roli světové jedničky na grandslamu. V úvodním kole US Open v New Yorku porazila hladce Polku Linettovou, a protože při tom nastřílela osm es, zařídila tím i přes 40 tisíc korun na dobročinné účely.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Servis je velkou zbraní Karolíny Plíškové, každým esem navíc pomáhá nemocnici v Motole | Zdroj: Reuters

Je královnou es na okruhu WTA, žádná jiná tenistka jich v minulých sezonách nenastřílela v zápasech víc. A aby to neskončilo jen jedním nápisem na tričku, teď z US Open v New Yorku poputuje za každé eso 200 eur Klinice dětské hematologie a onkologie v motolské nemocnici, které už Nadační fond Karolíny Plíškové dříve přispěl.

Karolína Plíšková hladce prošla do 2. kola US Open, postupuje i Strýcová

Číst článek

„Servis je pro mě nejvíc ze hry. Es vždycky pár dám, takže je to docela dobrý nápad. Michal s tím přišel, já jsem samozřejmě byla pro. Myslím, že je to takové originální,“ řekla Radiožurnálu Karolína Plíšková.

„Vymysleli jsme hashtag #AceQueen, protože dlouhodobě dominuje statistikám na servisu a dává nejvíc es. Napadlo nás za každé eso přispět na Motol, chtěli jsme tím aktivovat i fanoušky, aby drželi palce, aby došla co nejdál. Myslím, že se to ujalo, ohlasy máme výborné,“ vysvětluje snoubenec tenistky a manažer Michal Hrdlička.

V prvním setu zápasu proti Polce Linetteové s celým realizačním týmem sledoval, jak se Plíškové na servisu příliš nedaří, v druhém dějství se ale rozstřílela a přímo z podání bodovala celkem osmkrát.

„Myslím, že teď mám na to i dobré jméno. Samozřejmě i finance se teď vydělají velké, takže je na místě někomu pomoct,“ bere teď jako samozřejmost svou pomoc Karolína Plíšková.

A když to situace v zápase umožňuje, zkusí i zariskovat, aby bylo peněz na charitu víc.

„Myslela jsem na to. V prvním setu mi servis úplně nešel, tak jsem byla ráda už za to první eso. Vzpomněla jsem si na to, ne v důležitých momentech, tam kolikrát na eso ani nejdu, ale když jsem riskla druhý servis na mečbol, to bylo pro nadaci,“ usmála se Karolína Plíšková.

A protože díky esu úspěšně ukončila zápas, bude mít v turnaji ještě možnost nějaké peníze na dobročinné účely vydělat.

Jaroslav Plašil, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme