Mrzelo ji, že nemůže chodit s kamarády na koncerty. Teď je Denisa Allertová v osmifinále Australian Open

Tenistku Denisu Allertovou čeká na Australian Open v Melbourne největší zápas kariéry. V utkání proti světové čtyřce Svitolinové z Ukrajiny bude bojovat o postup do čtvrtfinále grandslamového turnaje, ve kterém ještě nikdy nebyla. Jako malá o takových metách snila, a také proto i v pozdějším věku odolávala nejrůznějším lákadlům.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Allertová při Australian Open | Zdroj: AP/ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

S tenistkou Denisou Allertovou mluvil přímo v Austrálii reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil

„Přijdou takové ty chvíle, kdy okolo sebe vidíte spoustu kamarádů, kteří se tou tenisovou cestou nevydali, protože víc je táhnul jiný život. Občas mi bylo líto, že jsem šla na trénink a neměla jsem čas být s nimi. Chodit na koncerty a různý věci, na co měli oni čas, a já jsem nemohla, protože jsem měla turnaje, nebo tréninky. Občas přišly chvíle, kdy mi to bylo líto,“ přiznává Denisa Allertová

Že bude tenistkou, bylo zřejmé jen, co se narodila. Babička hrávala závodně v éře Martiny Navrátilové, s raketou to uměla i maminka.

„Já jsem to měla v rodině, měla to nasměrovaný. Neměla jsem úplně na výběr jiný sport,“ vysvětluje česká hráčka.

Allertová je v osmifinále Australian Open, čeká ji Svitolinová

Číst článek

„Já ji mám v podstatě za svoje třetí dítě devátý rok. Já ji mám od 15 let. U nás v klubu je od 10 let. S mamkou jsem hrával ligu, fajn holka,“ řekl trenér Allertové Jan Příhoda

Teď své „třetí dítě“ poprvé připravuje na grandslamové osmifinále, ale byly i horší časy.

„Jako zlomové určitě vzpomínám na to, že jsem měla problémy s ramenem, jak jsem tři čtvrtě roku nehrála, když jsem začínala mezi ženskými. Pořád jsem chodila od doktora k doktorovi. Musím vyzdvihnout pana Javanského jako fyzioterapeuta, který mi v té době nejvíce pomohl. Ztratila jsem tím hodně, ale on jako jediný mi pomohl hodně a vrátil mě zase zpátky a díky němu jsem začala hrát,“ vzpomíná Denisa Allertová.

Ještě si to ani tolik neuvědomuju, říká Allertová po prvním postupu do grandslamového osmifinále

Číst článek

 I proto pak mohla zažít sezónu, ve které měla přes 50 výher a byla nejčastěji vítězící českou tenistkou. Co na tom, že šlo převážně o turnaje nižší kategorie. Teď se po dalších překonaných zdravotních problémech pro změnu raduje z rekordní grandslamové série.

„Nějak to určitě oslavíme. Mamka měla narozeniny 5. ledna, vždycky to má takhle, když jsem pryč, takže určitě nějakou večeři. Někam je pozvu. Taky si zaslouží odměnu za celoživotní práci a trpí se mnou celý život,“ plánuje česká tenistka.

Ta se ještě před tím pokusí zaskočit velkou favoritku, a už tak dobrou náladu svým blízkým ještě o něco vylepšit.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme