Na kurtu jako oheň a led, mimo něj podobní. Na Laver Cupu se znovu potkají rivalové McEnroe a Borg

Tenisté na Staroměstském náměstí v Praze slavnostně zahájí premiérový ročník Laver Cupu. Fanouškům se při tom představí i kapitáni, kteří o víkendu jednotlivé výběry povedou, John McEnroe a Björn Borg, dva velcí rivalové z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McEnroe do Prahy přijel jako kapitán jednoho z týmu na Laver Cupu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

I ten, kdo se o sport nezajímá, si rivality Johna McEnroa a Björna Borga všiml. Vždyť to není tak dávno, co mohli lidé poprvé vidět film se jmény obou slavných tenistů v názvu. A současnému kapitánovi výběru Evropy se i celkem líbil.

Nejlepší tenista současnosti Nadal se vrací do Prahy. Pokerový turnaj ale tentokrát vymění za Laver Cup

Číst článek

„Já ani John jsme v tom nebyli nijak zapojeni. Film jsem viděl a moje hodnocení bude pozitivní. Všichni ale vědí, že je to fikce. Kdybychom do toho filmu byli zapojeni, bylo by to zábavnější. Ve filmu se objevuje i můj syn, který hraje mě, když mi bylo čtrnáct let. Je to zvláštní pocit vidět sám sebe na plátně,' okomentoval Borg film, který se natáčel i v Praze.

Že by to mohlo být zábavnější, by možná potvrdili i fanoušci, kteří rivalitu dlouhovlasého Švéda a kudrnatého Američana pamatují.

A také Američanovi zamlouvala. „Finále Wimbledonu v roce 1980. To byl nejslavnější a nejpamátnější zápas ze všech. Pořád se mě na něj lidé ptají, stokrát více než na ty ostatní,“ vzpomíná McEnroe na jeden z památných zápasů s Borgem.

Oba byli sice na kurtu jako oheň a led, ale nedá se říct, že by měl některý nad tím druhým velkou převahu, vzájemnou bilanci měli smírnou 7:7 a také mimo dvorec se prý jeden od druhého tolik nelišili.

„Na dvorci jsme každý hráli zcela rozdílně, ale mimo kurt jsme si hodně podobní. Byli jsme rivalové i dobří přátelé, i když jsme v kontaktu méně, než bych si představoval. On žije ve Stockholmu a já v New Yorku. Máme své rodiny, moje děti už odrostly, některé jeho jsou pořád ještě malé. Už proti sobě nehrajeme a nevídáme se tolik, jak bych chtěl,“ přiznal John McEnroe,

Björna Borga bude nyní vídávat v Praze a i když má papírově mnohem slabší sestavu, svého rivala chce i teď porazit.

„Oba chceme vyhrát, ale taky si oba přejeme, aby měl Laver Cup úspěch,“ řekl John McEnroe a je zřejmé, že i v posledním bodu se se svým rivalem Björnem Borgem shodne.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme