Na kurtu jako oheň a led, mimo něj podobní. Na Laver Cupu se znovu potkají rivalové McEnroe a Borg

Tenisté na Staroměstském náměstí v Praze slavnostně zahájí premiérový ročník Laver Cupu. Fanouškům se při tom představí i kapitáni, kteří o víkendu jednotlivé výběry povedou, John McEnroe a Björn Borg, dva velcí rivalové z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McEnroe do Prahy přijel jako kapitán jednoho z týmu na Laver Cupu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

I ten, kdo se o sport nezajímá, si rivality Johna McEnroa a Björna Borga všiml. Vždyť to není tak dávno, co mohli lidé poprvé vidět film se jmény obou slavných tenistů v názvu. A současnému kapitánovi výběru Evropy se i celkem líbil.

Nejlepší tenista současnosti Nadal se vrací do Prahy. Pokerový turnaj ale tentokrát vymění za Laver Cup

Číst článek

„Já ani John jsme v tom nebyli nijak zapojeni. Film jsem viděl a moje hodnocení bude pozitivní. Všichni ale vědí, že je to fikce. Kdybychom do toho filmu byli zapojeni, bylo by to zábavnější. Ve filmu se objevuje i můj syn, který hraje mě, když mi bylo čtrnáct let. Je to zvláštní pocit vidět sám sebe na plátně,' okomentoval Borg film, který se natáčel i v Praze.

Že by to mohlo být zábavnější, by možná potvrdili i fanoušci, kteří rivalitu dlouhovlasého Švéda a kudrnatého Američana pamatují.

A také Američanovi zamlouvala. „Finále Wimbledonu v roce 1980. To byl nejslavnější a nejpamátnější zápas ze všech. Pořád se mě na něj lidé ptají, stokrát více než na ty ostatní,“ vzpomíná McEnroe na jeden z památných zápasů s Borgem.

Oba byli sice na kurtu jako oheň a led, ale nedá se říct, že by měl některý nad tím druhým velkou převahu, vzájemnou bilanci měli smírnou 7:7 a také mimo dvorec se prý jeden od druhého tolik nelišili.

„Na dvorci jsme každý hráli zcela rozdílně, ale mimo kurt jsme si hodně podobní. Byli jsme rivalové i dobří přátelé, i když jsme v kontaktu méně, než bych si představoval. On žije ve Stockholmu a já v New Yorku. Máme své rodiny, moje děti už odrostly, některé jeho jsou pořád ještě malé. Už proti sobě nehrajeme a nevídáme se tolik, jak bych chtěl,“ přiznal John McEnroe,

Björna Borga bude nyní vídávat v Praze a i když má papírově mnohem slabší sestavu, svého rivala chce i teď porazit.

„Oba chceme vyhrát, ale taky si oba přejeme, aby měl Laver Cup úspěch,“ řekl John McEnroe a je zřejmé, že i v posledním bodu se se svým rivalem Björnem Borgem shodne.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme