Na neoblíbené wimbledonské dvojce už Petra Kvitová nechce hrát

Tenistka Petra Kvitová opouští Wimbledon už po druhém kole. Česká hráčka nepřešla přes Američanku Brengleovou a ještě si tím prohloubila nepříjemnou vzpomínku na neoblíbený kurt.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová děkuje fanouškům. | Zdroj: Reuters

Sportovci mívají místa, na kterých se jim historicky nedaří, a pokud zůstaneme u tenisu, třeba Tomáš Berdych nikdy nedokázal vyhrát na centrálním dvorci Philippa Chatriera v Paříži. Petra Kvitová zase nemusí mít v oblibě wimbledonský kurt číslo 2. Prohrála na něm před lety při olympijském turnaji, opakovaně i na grandslamu, jako teď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Neoblíbený kurt a konec Petry Kvitové na Wimbledonu

„Já už tam nechci hrát,“ řekla po utkání ve druhém kole. Ovšem umístění na neoblíbeném kurtu Kvitovou nenamíchlo. „Ne, já jsem si říkala, že už nejsem tak pověrčivá, jak jsem bývala kdysi,“ dodala už vážně. Sešlo se toho totiž víc, kvůli čemu nezvládla zápas s americkou obranářkou.

„Během zápasu se mi udělalo trošku nevolno, chtělo se mi zvracet. Žaludek nebyl asi úplně v ideální kondici. Možná to bylo i tím, že jsem prostě nemohla, těžko se mi dýchalo. Tím, že jsem bohužel kazila lehčí míče, tak jsem se dostávala trošku pod tlak a potom nebylo jednoduché s ní hrát," popisuje pro Radiožurnál Kvitová stav, který zřejmě ovlivnilo poslední hektické a emočně náročné období s návratem po těžkém životním zážitku.

Chybí zápasová praxe

„Myslím si, že se to může podepsat nejenom na těle, ale možná i na hlavě, že to zvládla. Měla by cítit takové zadostiučinění a trošku si odpočinout, protože to byla taková hoňka za něčím, co se stalo a měla bych to brát pozitivně,“ přiznává Kvitová, která by podle svých slov měla být ráda, že ještě vůbec může po prosincovém přepadení a operaci pořezané ruky hrát, ale když už to dokázala, nechce se jen zúčastnit.

„Jsem tady a zase chci něco víc. Na jednu stranu je dobré mít tento motor, na druhou stranu bych se měla někdy zastavit, nebýt na sebe tak přísná a říct si dobrý,“ říká Kvitová, která věří, že podobně smíšené pocity postupně odejdou s větší zápasovou praxí. Na nervy, které zažije jenom právě při sportovním utkání, si teprve zvyká, a nedávný nečekaný titul z Birmingamu nemohl být všemohoucí.

„Tenisová kondice je jiná než normální. My jsme chodili po horách, běhala jsem, dělala jsem toho strašně moc a vydržela jsem toho spoustu. Potom, když jsem přišla na kurt, tak jsem cítila, že je to úplně něco jiného,“ vysvětluje Kvitová. Teď ji čekají další cvičení ruky u francouzského specialisty Thomase a pak zřejmě americké betony, přihlášené má zatím všechny velké turnaje včetně grandslamového US Open. 

Jaroslav Plašil, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme