Naději si nedávám, říkala Kvitová. Teď je ale prestižnímu turnaji v Ču-chaji blízko

Tenistka Petra Kvitová i ve své nejsložitější sezoně potvrzuje dvě pravidla. Zaprvé se jí ve Východní Asii daří a zadruhé poráží své krajanky. Po dvousetové výhře nad Barborou Strýcovou je v čínském Pekingu v semifinále a ne tak daleko od cíle, kterému se ještě nedávno smála.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Po vydařeném US Open a před cestou do Asie se Petra Kvitová smála představě, kterou jí nabídli novináři, že jí stačí "trefit" jeden velký turnaj v Číně a může se dostat na turnaj do Ču-chaje. Tam se dostane dvanáct nejlepších tenistek, které se nekvalifikují na Turnaj mistryň do Singapuru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová si může sezonu ještě protáhnout turnaje v Ču-chaji

„Půl roku jsem nehrála. Nedávám si příliš nadějí, že bych se tam dostala,“ říkala nedávno Kvitová Radiožurnálu. Pozice zaručující start v Ču-chaji už tak daleko ale nejsou. V případě další výhry v Pekingu by české tenistce scházela necelá stovka bodů. Navíc pořadatelé ještě drží volnou kartu pro dvanáctou účastnici finálového turnaje.

Ten se koná první listopadový týden, a komu onu kartu dají, zatím pořadatelé neprozradili. „Buď skončím sezonu dřív anebo ne,“ nedělala si starosti Kvitová s tím, co bude. Ostatně přáním tenistky i celého týmu je kvalitně se připravit na novou sezonu.

Všechno v té aktuální bylo vzhledem k těžkému začátku bonusem nad plán. Kdyby to ale s finálovým turnajem v Ču-chaji přeci jen vyšlo (loni tam vybojovala titul), měla by šanci, že bude do nového roku vstupovat z výrazně lepší žebříčkové pozice.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme