Ósakaová měla v Cincinnati rozepři s novinářem, tiskovou konferenci opustila v slzách

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se po pauze kvůli psychickému rozpoložení vrátila do turnajového kolotoče, ale její první tisková konference v Cincinnati neproběhla ideálně. Druhá hráčka světa po rozepři s novinářem opustila tiskovou konferenci v slzách, následně se vrátila v slzách vysvětlovala, co jí na dotazech médií tolik vadí.

Cincinnati Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naomi Ósakaová

Naomi Ósakaová | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletá Ósakaová se před letošním Roland Garros se rozhodla bojkotovat média kvůli svému duševnímu zdraví. Následovala poměrně ostrá kritika ze strany fanoušků, ale i některých tenistů a jedna z nejlépe vydělávající sportovkyň světa později z turnaje odstoupila.

Rozpoutala diskusi, stresový prvek narůstá, říká o bojkotu tenistky Ósakaové mentální kouč Jelínek

Číst článek

V pondělí na tiskové konferenci před vstupem do turnaje v Cincinnati ji však jeden z místních reportérů obvinil, že když se jí to hodí, tak z médií strach nemá.

„Když říkáte, že kvůli vám nejsem šílená, tak o čem to svědčí,“ odpověděla v slzách Ósakaová.

„Od mládí se o mě média zajímají i kvůli mému původu,“ řekla tenistka s japonsko-haitskými kořeny. „Nemůžu za to, že když něco napíšu na twitter nebo řeknu, tak z toho jsou hned články a tak. Snažím se přístup vybalancovat, ale zatím jsem nepřišla na to, jak,“ dodala.

Naomi Ósakaová se rozplakala na tiskové konferenci:

Organizátoři poté tiskovou konferenci přerušili. Ósakaová se po krátké přestávce před novináře vrátila a odpovídala na další dotazy.

Její agent Stuart Duguid později v prohlášení pro agenturu Reuters novináře z Cincinnati Enquireru ostře zkritizoval.

„Jeho chování ukázalo, proč jsou vztahy hráčů s médii v poslední době tak napjaté. Každý, kdo to slyšel, musí souhlasit s tím, že jeho tón byl špatně a jeho jediným cílem bylo ji zastrašit. Bylo to odporné chování,“ prohlásil.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme