Navrátilová s Kodešem budou na pamětních mincích. Strašně si toho vážím, přiznává bývalá tenistka

Jako sportovci vyhráli spoustu trofejí, takže se postupně stali legendami. A jejich slávu budou nově připomínat i pamětní mince. Martina Navrátilová a Jan Kodeš jsou prvními tenisty, kteří v Česku tímto způsobem vstoupí mezi významné osobnosti, dnes se potkali v Praze a společně si prohlédli sádrové modely.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová a Jan Kodeš spolu se svými podobiznami | Zdroj: ČTK

Martině Navrátilové se líbí Martina Navrátilová na sádrovém koláči o velikosti malého kuchyňského talíře.

„Většinou když někdo maluje, tak si říkám 'Ježíšikriste, kdo to je?' Tady se aspoň poznám,“ říká pro Radiožurnál jedna z nejlepších českých tenistek a nejen proto se těší, až bude na začátku příštího roku na pamětní minci.

„Opravdu ta úcta, já si toho strašně vážím. Myslím, že jsem byla na jedné známce a to bylo v Paraguayi, takže na takové minci být je něco zvláštního,“ má jasno Navrátilová.

Emocionálně jsem víc Češka, přiznává Martina Navrátilová. Hlaváčkovou navštívila už před finále

Číst článek

„Taky si toho vážím nejvíc, protože jdeme dohromady, protože pan Kodeš byl na mě vždycky moc hodný a chtěl mi vždy pomáhat a člověk, u kterého bych byla ráda, kdyby moje děti byly takové, jako je on. Vynikající osobnost,“ má je sen slova chvály pro Kodeše bývalá světová jednička.

„Martina Navrátilová je pro mě vynikající kamarádka a byla pro mě nejlepší hráčka všech dob, protože vyhrála nejvíc turnajů,“ chválí českoamerickou tenistku Jan Kodeš.

Když vyhrál v roce 1973 Wimbledon, Martina Navrátilová byla jednou z jeho prvních gratulantek, ale podpora dvou někdejších spoluhráčů z pražské Sparty byla vzájemná.

„Přesně si nepamatuju, co mi říkal. Vždycky mě ale podporoval,“ uvědomuje si Navrátilová.

Radek Štěpánek ukončil spolupráci s kondičním koučem Všetíčkem, ten tenistu trénoval 16 let

Číst článek

„Bylo jí patnáct a šli jsme do rozhodujícího mixu mezi Spartou a NHKG Ostrava a porazili jsme obávanou dvojici Nečas, Lendlová, kteří vyhráli všechny mixy v té době,“ vzpomíná jediný český vítěz Wimbledonu.

„Funkcionáři měli strach a říkali 'Nemůžeš hrát s Navrátilovou, vždyť je jí teprve patnáct' a já jsem říkal 'Ne já chci. Já vám ten bod zaručím, protože ona smečuje a hraje voleje a nebude mi to všechno nechávat,'“ nebál se jít do rizika Kodeš.

Právě on s Navrátilovou jsou prvními tenisovými legendami v nové sérii České mincovny, brzy se k nim přidají další wimbledonští šampioni, Jaroslav Drobný, Jana Novotná a Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme