Nepřiznat takový balón mi přijde ubohé, říká o kontroverzním momentu semifinále čtyrhry Strýcová

České tenistky Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká si na US Open v New Yorku zahrají o titul v ženském deblu. V semifinále zdolaly krajanky Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou 6:2 a 7:5. Poražené ale po utkání cítily křivdu a na svou reprezentační spoluhráčku se kvůli jednomu kontroverznímu momentu zlobily.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová při US Open

Barbora Strýcová při US Open | Zdroj: Reuters

Ten zápas se příliš nepovedl rozhodčí na umpiru a hlavně ani jedné tenistce z bronzového olympijského páru, však to také Barbora Strýcová a Lucie Šafářová po utkání přiznaly.

Soupeřkám pogratulovaly k výbornému výkonu, ale už ne k momentu, který Lucii Hradecké a Kateřině Siniakové pomohl dobře rozehrané utkání zdárně dokončit. 

České semifinále vyhrály Siniaková s Hradeckou, zahrají si o titul na US Open

Číst článek

Strýcová se na kurtu hádala, s rozhodčí i soupeřkou, padlo i pár ostřejších výrazů. A co ji tak rozčílilo? Kateřina Siniaková posílala míč na stranu soupeřek, ale i podle opakovaných záběrů se zdálo, že tenisák ještě na vlastní polovině pocuchal vlasy spoluhráčce Lucii Hradecké.

Rozhodčí i tak přisoudila bod Sinakové s Hradeckou, které tím dostaly v důležitém okamžiku velkou šanci utkání úspěšně dohrát.

„Nevím, necítila jsem, že bych dostala nástřel do hlavy, jestli mě to někde vzalo nebo ne. Necítila jsem to. Byla jsem vůbec ráda, že jsem se tomu míči vyhnula. Když jsem viděla Katku, tak jsem si říkala, že to budu mít v obličeji. Automaticky jsem se skrčila. Nemám vůbec tušení. Mám pocit, že ne,“ odpověděla Radiožurnálu Hradecká, ale jiný názor měly soupeřky.

„Tím jsme samozřejmě ten zápas neprohrály. Ale když hrajeme proti Češkám tak, že Lucka nepřizná, že jí trefí balón za důležitého stavu a proti nám, když jsme spolu byly ve Fed Cupu a spoustu jich vyhrály... Nepřiznat takový balón, když je tam ještě opakovaný záběr, mi přijde ubohé,“ řekla Strýcová.

Ta následně video s popsanou výměnou umístila na sociální sítě, stejně jako spoluhráčka Lucie Šafářová.

„Je to součástí fair play. Já jsem z toho hodně zklamaná a překvapená. Musela to cítit,“ stojí si za svým Šafářová.

„Těžko říct. Proběhlo to všechno strašně rychle. Když by se to dotklo culíku, tak by to necítila ani Bára, kdyby to bylo v opačné situaci, ale je to hrozně těžké říct,“ myslí si nejmladší aktérka nervózního derby Siniaková.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme