'Neshodli jsme se na strategii mého vývoje.' Plíšková ukončila spolupráci s trenérem Kotyzou

Světová tenisová čtyřka Karolína Plíšková je bez trenéra. Po necelém roce ukončila spolupráci s koučem Davidem Kotyzou. Nového kouče má nedávná světová jednička oznámit nejpozději na začátku příští sezony.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková | Foto: Matthew Stockman | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Panu Kotyzovi děkuji za vše, co pro mě udělal. Důvodem ukončení spolupráce nejsou sportovní výsledky. V některých ohledech se naše názory a pohled na věc rozcházely. Neshodli jsme se na strategii mého dalšího tenisového vývoje,“ vysvětlila Karolína Plíšková své rozhodnutí v tiskové zprávě.

Karolína Plíšková se chystá na turnaje v Asii. Na nich si chce zajistit Turnaj mistryň

Číst článek

Spolupráci s Davidem Kotyzou zahájila lounská tenistka v prosinci 2016 poté, co Jiří Vaněk odešel k Petře Kvitové. Během spolupráce s Kotyzou vybojovala tituly v australském Brisbane, katarském Dauhá a anglickém Eastbourne. Jako první hráčka v historii samostatné ČR se stala světovou jedničkou, po nedávném US Open ji vystřídala Garbiňe Muguruzaová.

„Za celý tým přejeme Davidovi hodně štěstí v jeho další práci a zůstáváme dál v přátelském kontaktu. Prioritou je teď úspěšné dokončení aktuálního ročníku, kvalifikace na turnaj mistryň v Singapuru, což je vrchol sezony, ke kterému se upínáme,“ dodal manažer a snoubenec Plíškové Michal Hrdlička.

Jméno nového trenéra chce Karolína Plíšková oznámit nejpozději na začátku nové sezony.

„S Karolínou to byla příjemná práce a věřím, že to pro ni do další kariéry bylo přínosné. Budu jí samozřejmě dál držet palce,“ uvedl čerstvě padesátiletý trenér David Kotyza.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme