Ostravák, který fandí sešívaným. Adam Pavlásek dal přednost tenisu, ale sní o tréninku se Slavií

Tenista Adam Pavlásek nastoupí v Ostravě poprvé do dvouhry v Davisově poháru a v utkání proti Izraeli bude mít v hledišti spoustu blízkých i známých. Narodil se totiž v nedalekém Bílovci a jako spousta tamních kluků vyrůstal i s míčem u nohy.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Pavlásek | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

„S fotbalem jsem skončil ve čtrnácti, kdy jsem se musel rozhodnout, jestli tenis, nebo fotbal. A tohle byla lepší volba,“ říká pro Radiožurnál Adam Pavlásek, český daviscupový reprezentant.

Daviscupový zápas s Izraelem začne Veselý, českou dvojkou je Pavlásek

Číst článek

Kdyby zůstal u fotbalu, možná by své známé bavil až v neděli, právě v tento den totiž hraje "áčko" Bílovce mistrovské utkání se Šenovem, jak připomíná plakát u vchodu do fotbalového areálu.

Ale třeba by hrál i za slavnější tým, vždyť v Bílovci rodišti wimbledonských šampionek Petry Kvitové či Květy Peschkeové, už vychovali i několik ligových fotbalistů.

„Vyrůstal tu Lukáš Hejda, který hraje v Plzni. Vedle do třídy chodil Filip Panák, který hraje v Karviné, takže se tam pár hráčů otočilo. Bílovec měl skvělou mládež a má dodnes,“ vysvětluje Adam Pavlásek, který ale fotbalem stále žije.

A přestože vyrůstal nedaleko Ostravy, zajímá se hlavně o klub z vršovického Edenu. „Možná je to zvláštní, ale jsem Ostravák, který fandí Slavii. Táta je baníkovec a vzal mě na Bazaly. „Chachaři,“ jak řvali, tak mi nepřirostli pod kůži. Strejda je slávista a vzal mě do Prahy na Strahov a od té doby tím žiju,“ přiznal tenista.

Tenista by si rád fotbalisty Slavie prohlédl i zblízka. Alespoň při jednom tréninku. „Je to přání, abych si mohl začutat s hráči Slavie nebo být součástí tréninku. Když můžu, tak na pár zápasu v létě jedu. Snad se mi ten sen někdy splní,“ prozradil svůj fotbalový sen Adam Pavlásek.

23letý reprezentant má pochopitelně stále víc tenisových snů. A jeden velký se mu odpoledne splní. Jako česká týmová dvojka nastoupí ke svému prvnímu zápasu v daviscupové dvouhře.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme