Kvitové se ve finále daří. ‚Když vidí konec, dává do zápasu srdce,‘ říká kouč Vaněk

Ve finále Australian Open mezi Petrou Kvitovou a Naomi Ósakaovou bude kromě titulu v sázce i pozice světové jedničky. České hráčce se zatím v kariéře ve finálových duelech na turnajích dařilo. Vyhrála jich posledních osm.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

„Už to není úplně jednoduché,“ ujišťovala se z legrace Petra Kvitová, že už jsou to jedny z posledních rozhovorů, které v Melbourne reportérům dává, i podle toho pozná, že se blíží závěr turnaje, a tedy doba, ve které byla Petra Kvitová v minulosti jen málokdy k poražení.

Pro Péťu bylo zatažení střechy výhoda, halu má ráda, říká Lucie Hradecká

Číst článek

Trenér Jiří Vaněk je s tenistkou od konce roku 2016 a zatím finálovou porážku nezažil. „Když začne turnaj, vidí, že je všechno strašně daleko. Teď vidí cílovou pásku a říká si: ‚Tam už můžu zemřít a bude konec, pak už si oddychnu,“ snaží se kouč Radiožurnálu vysvětlit, proč Petra Kvitová většinou ve finálových zápasech vyhrávala.

„Třeba jí to pomáhá, že ví, že už si nemůže nic nechávat na potom. Už vidí konec, tak do zápasů dává srdce,“ přemýšlí.

V utkání o titul prohrála zatím naposledy v říjnu roku 2016 v Lucemburku, od té doby už jen vítězila – v Ču-chaji ještě v tom samém roce, předloni v létě v Birmingamu, to bylo jen krátce po složitém návratu, po operaci pořezané ruky, pětkrát uspěla v minulém roce, jednou letos, před dvěma týdny v Sydney.

ONLINE: Petra Kvitová - Naomi Ósakaová

Číst článek

„Myslím, že mi pomáhá, když vím, že to je naposled. Když jsem hrála vloni finále v Madridu, už jsem se těšila, až bude po něm. Zároveň se hraje o trofej a to se počítá,“ přemítá Petra Kvitová.

Pokud se jí povede vyhrát i v devátém finále po sobě a třetím grandsalmovém, stane se novou světovou jedničkou. V cestě jí ale bude stát soupeřka se stejným cílem – Japonka Naomi Ósakaová.

Finále začíná v sobotu v půl desáté českého času. Radiožurnál ho nabídne v přímém přenosu, server iROZHLAS nabídne také textový online.

Juchuuuuu I'm in the final of the @#AusOpen 🤭

07:08 – 24. 01. 2019

1231 17027

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme