Kvitová otočila zápas s Bartyovou a v Sydney získala první letošní titul

Petra Kvitová porazila ve finále v Sydney domácí tenistku Asleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 a získala svůj letošní první titul. Celkově jde už o její 26. turnajové vítězství.

Sledovali jsme online Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová ve finálovém zápase v Sydney | Foto: Peter Dovgan | Zdroj: ČTK

Oproti předchozím zápasům Petry Kvitové panovalo v Sydney příznivé počasí a finálový zápas s Asleigh Bartyovou tak začal včas.

Kvitová ale do zápasu nevkročila dobře a hned v prvním gemu ztratila podání. Australanka brejk potvrdila a pokračovala v aktivnější hře. Za necelých třicet minut první set získala poměrem 6:1, Petra Kvitová v něm získala pouhých deset fiftýnů.

Druhá sada přinesla vyrovnanější tenis. Obě tenistky si zkraje s přehledem držely své servisy. První komplikace na podání přišly až v jedenáctém gemu a bylo to při podání australské hráčky. Kvitová si vypracovala první brejkbol, hned ho využila a získala podání Bartyové.

Za stavu 6:5 česká tenistka využila druhý setbol a při vlastním servisu sadu dotáhla do vítězného konce.

Česká tenistka však psychickou výhodu ve třetím setu nedokázala zužitkovat a brzy prohrávala 0:3. Kvitovou ale špatný úvod nezaskočil a v pátém gemu dokázala prolomit podání Bartyové. Při svém podání následně vyrovnala na 3:3.

Další šance na zisk podání soupeřky si Kvitová vypracovala v devátém gemu, kde vedla 40:0. Bartyová ale dokázala srovnat na shodu. Kvitová se ale dočkala dalších dvou brejkbolů a druhý se jí podařil proměnit v brejk.

Australanka ale neskládala zbraně a za podpory domácích fanoušků vedla proti podání Kvitové 40:0. Vedení nepromarnila a srovnala na 5:5.

Trend ztracených podání ale pokračoval a Kvitová opět získala podání Bartyové a vedla 6:5. Světová osmička ale ani tuto šanci na doservírování zápasu nevyužila a zápas tak dospěl do zkrácené hry.

V tiebreaku, navzdory viditelné únavě, dominovala česká tenistka a za stavu 6:3 si vypracovala první matchball zápasu.

Bartyovou porazila 1:6, 7:5, 7:6(3) a získala tak první letošní titul. Celkově jde už o její šestadvacátý turnajový triumf.

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme