Je mi jich hodně líto a soucítím s nimi, komentuje tenistka Kvitová nakažené české sportovce v Tokiu

Na olympijských hrách je počtvrté, ale podmínky jako teď nemohla zažít nikde jinde před tím. Kvůli velkému vedru a také kvůli spoustě opatření proti šíření koronaviru. Tenistka Petra Kvitová o tom mluvila v rozhovoru s reportérem Radiožurnálu z místa, ve kterém také popsala současnou atmosféru po několika pozitivních případech na covid 19 v české výpravě.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Tenistka Petra Kvitová ví z roztančeného brazilského Ria, jak nádherná atmosféra může na olympijských hrách být.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říká tenistka Petra Kvitová na množící se pozitivní případy koronaviru mezi českými sportovci na olympiádě

Ale tady ji přivítaly hodinové kontroly a samotka na pokoji. Přiletěla o den později než speciál, ve kterém se objevily pozitivní případy na koronavirus.

„Musím říct, že jsme zrovna byli na letišti v Praze a čekali jsme na náš první let a tam jsme se dozvěděli, ale nenapadlo mě to. Byla jsem trochu v šoku, protože to byl hned první den, co doletěli a chtěli jsme asi lepší zprávy ohledně sportovců a získávání medailí, ale bohužel,“ posteskla si Radiožurnálu Kvitová.

Česká hráčka doufá, že se začátkem soutěží se zase začne mluvit o sportu. Jenže koronavirus je teď hlavním tématem v českém týmu.

Jeho členové soucítí s oběma nakaženými sportovci, například Pavel Širuček je na svých prvních olympijských hrách a těšil se na slavnostní zahájení.

„Musím říct, že je mi jich hodně líto. Čekají na to čtyři roky, aby se mohli účastnit a zahrát si o nejlepší výsledek. Teď jim to bylo odebráno a musí navíc být deset dní v karanténě. Nevím, jak to prožívají, ale soucítím s nimi a vím, jaké to je, když nemůžete dělat něco, co byste rádi a je to třeba i náhoda.“

Naráží Kvitová na loupežné přepadení před čtyřmi a půl lety, po kterém se nevědělo, jestli ještě někdy bude hrát tenis.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme