‚Možná jsou všichni unavení, ale já pořád energii mám.‘ Kvitová potvrzuje, že jí podzimní sezona sedí

Nebýt koronavirové pandemie, byla by teď nejspíš ve východní Asii. A je dost pravděpodobné, že by i často vyhrávala. Přelom září a října je totiž v kariéře Petry Kvitové velmi úspěšným obdobím a potvrzuje to i teď na odloženém Roland Garros v Paříži, kde česká tenistka vybojovala účast ve čtvrtfinále.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Od sezóny 2010, ve které Petra Kvitová poprvé vyrazila po US Open k velkým turnajům do východní Asie, se v této části roku české tenistce náramně daří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak si Petra Kvitová vysvětluje, že se jí v podzimní části sezony tolik daří

A když k tomu připočítáme 4 aktuální pařížské zápasy, dokázala vyhrát skoro tři čtvrtiny svých duelů hraných v termínu současného grandslamu.

Takže se s trochou nadsázky dá říct, že se pořadatelé odložením Roland Garros trefili do dlouhodobě velmi úspěšného období české tenistky.

„To je dobrý, to mě vlastně ani nenapadlo. Je pravda, že v Asii se mi daří a možná to není ani tou Asií, ale tím měsícem,“ přemýšlí Petra Kvitová v Paříži nad otázkou Radiožurnálu.

„Těžko říct, proč to tak je, ale je to po všech grandslamech a možná jsou všichni unavení, ale já pořád energii mám. Letos je to ale úplně něco jiného.“

Dlouhá pauza

Ano, teď je výjimečná sezóna, s pětiměsíční přestávkou na mezinárodním okruhu, po které dostali tenisté příležitost odehrát za přísných koronavirových podmínek dva grandslamové turnaje.

A možná, že k současným výsledkům Petry Kvitové přispělo i to, že se po smolném vyřazení na nedávném US Open v New Yorku, kdy byla míček od postupu do čtvrtfinále, dokázala na Roland Garros a zdejší těžké podmínky dobře připravit.

„Konec turnaje, když jsem neproměnila čtyři mečboly, to mě hrozně dlouho bolelo. Po pár dnech jsem to ale vypustila a začala příprava na antuku a všechno jsem to zapomněla,“ dodala Kvitová, která svá slova potvrdila postupem do čtvrtfinále.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme